DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı

 Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA’ nın Anıt Parktaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören; Kayapınar  ilçemiz Şehit Öğretmen Ayşe Numan KONAKÇI İlkokulunda devam etti. Burada düzenlenen törene İl Valisi Sayın Mustafa Cahit KIRAÇ, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan SOLMAZ, Vali Yardımcısı ve  Kayapınar Kaymakamı Sayın  Süleyman YILDIRIM ...
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı

Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA’ nın Anıt Parktaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören; Kayapınar  ilçemiz Şehit Öğretmen Ayşe Numan KONAKÇI İlkokulunda devam etti. Burada düzenlenen törene İl Valisi Sayın Mustafa Cahit KIRAÇ, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan SOLMAZ, Vali Yardımcısı ve  Kayapınar Kaymakamı Sayın Süleyman YILDIRIM, Sayın Bağlar Kaymakamı Dursun BALABAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Dr. Halis BÖĞÜRCÜ, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretimler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Halil İbrahim TOPÇU, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Adnan HURATA, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kurum Yöneticileri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

 

İl Valisi Sayın Mustafa Cahit KIRAÇ törende yaptığı konuşmada; ”İnsanlık alemi İçin ülkemiz için önemli bir gündeyiz, İnsanlığın varoluşundan itibaren eğitim ve öğretimin başladığını ancak insanın eğitimle belli zorlukları aştığını görerek bu günlere geldik. Dolayısıyla bu gün çiçek tarlalarımız olarak gördüğümüz öğrencilerimizi fidan olarak bıraktığımız okullarımızın açılışı münasebetiyle birlikteyizben özellikle dünyanın bütün çocukları için ve İlimizde Eğitim ve Öğretime bu gün başlayacak 508.179 öğrencimizin her birinin yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Adnan HURATA ise yaptığı konuşmada; “2014-2015 eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanını birlikte yaşıyoruz. İlimizde eğitim ve öğretimde kalitenin ve verimliliğin her dönem biraz daha arttığı bir süreç içerisindeyiz. Yakaladığımız bu seviyeyi her geçen gün biraz daha artırmak için, eğitimin temel taşı olan biz öğretmenlere ve velilerimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Eğitimin kalitesini yükseltmek için, hepimizin aynı heyecan ve şevkle çalışmalara yapacağımız katkıların olumlu yanlarını hep beraber görecek ve başarmış olmanın mutluluğunu hep beraber yaşayacağız. Eğitim ve Öğretimin meşalesini taşıyan öğretmenlerimizin ilimizde eğitimin kalitesini yükseltmek için daha fazla çaba harcayacağı ve çevresine duyarlı, vatanını ve milletini özümsemiş genç kuşağı oluşturma çabalarına gerekli hassasiyeti göstereceğinizin inancını taşıyorum.” dedi.

 

Tören öğrencilerin şiir okuması, Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin türkü dinletisinin ardından İl Valisi Sayın Mustafa Cahit KIRAÇ’ın okul öğrencileriyle fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

    Medet AYDIN         
 Milli Eğitim  Müdür Yrd.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLERLE BAŞLADI