DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Zaferin 92. Yıldönümü İlimizde Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümü İlimizde Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Büyük Zaferin 92. Yıldönümü İlimizde Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına İl Valimiz Sayın Mustafa Cahit KIRAÇ, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sayın İbrahim YILMAZ, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan SOLMAZ, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA ve diğer Kamu Kurum Müdürleri ile vatandaşlar katıldı. 

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldıktan sonra Valilik Makamında tebrikler kabul edildi.  İl Valimiz Sayın Mustafa Cahit KIRAÇ, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sayın İbrahim YİLMAZ Valilik makamında askeri erkânın, Yargı Mensuplarının, Kamu Kurum Müdürlerinin, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Şehit Aileleri ve Gazi Dernek temsilcilerinin tebriklerini kabul etmesinin ardından, protokol Diyarbakır Valiliği önündeki tören alanına geldi.

Sayın Valimiz Mustafa Cahit Kıraç ile 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz’ın Tören Aracıyla vatandaşları selamlamaları ile tören devam etti.

Valilik binası önünde düzenlenen törende 7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığından Kara Pilot Kurmay Binbaşı Feyzullah Sarı günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından Yenişehir Halk Eğitim Merkezinin Halkoyunları ekibinin gösterisinden sonra askeri birlikler ile zırhlı araçların geçit töreni yapması ile kutlamalar sona erdi.

Medet AYDIN       
Milli Eğitim Müdür.Yrd.

Büyük Zaferin 92. Yıldönümü İlimizde Coşkuyla KutlandıBüyük Zaferin 92. Yıldönümü İlimizde Coşkuyla KutlandıBüyük Zaferin 92. Yıldönümü İlimizde Coşkuyla Kutlandı

Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı / Eski Eğitim Fakültesi / Yenişehir / Diyarbakır - Telefon 0412 322 2100 / 0412 322 2200 Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.