DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetin 91. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetin 91. Yılı kutlamaları Valilik Makamında il Valisi Hüseyin Aksoy tarafından tebriklerin kabul edilmesiyle başlayan tören daha sonra Valilik önündeki tören alanına geçilmesiyle devam edildi.
Cumhuriyetin 91. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Kutlamalara Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Arık, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Vali Yardımcıları, Milli Eğitim Müdür vekili Süleyman İLGE, Milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, askeri, mülki erkân ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Valilik önündeki tören, Vali Aksoy ile 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz’ın halkın bayramını kutlamalarıyla başladı.

Vali Aksoy yaptığı konuşmada; “Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımıza hep birlikte yürüyeceğiz. İnanıyorum ki, bundan sonra da cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edeceğiz ve çok daha büyük başarılarla cumhuriyetimizi taçlandıracağız” ifadelerine yer verdi.

Nevzat Ayaz Anadolu Lisesinden M.Ali ÖZESMER ve Elif GÜRE adlı öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, kutlamalar resmi geçit töreni ile son buldu. 

Medet AYDIN        
Milli Eğitim Müdür Yrd.

Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı / Eski Eğitim Fakültesi / Yenişehir / Diyarbakır - Telefon 0412 322 2100 / 0412 322 2200 Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.