DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Merkezi Sınav Başvuru İşlemleri Modülü

Merkezi Sistem Sınavlarına görevli başvurularının elektronik ortamda alınması için Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından MEBBİS sistemine Sınav İşlemleri Modülü entegre edilmiştir.

Bu modül 08/06/2015 tarihinden itibaren tüm il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ile bu müdürlüklere bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlerin merkezi sistem sınavlarına yapılacak olan görevlendirmelerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için düzenlenmiştir.

Başvurular MEBBİS sistemi üzerinden kişisel bilgiler kullanılarak yapılacaktır.

Sınav Merkezine göre görevlendirme işlemi yapılacaktır. Görev yeri ilçe sınırları içerisinde olan personellere ilçelerde yapılacak olan merkezi sistem sınavlarında görev verilecektir. Merkez ve merkez ilçeye bağlı kurumlarda görev yapan personellere merkez ilçede yapılacak olan sınavlarda görevlendirme yapılacaktır.

Görevlendirme Kriterleri şunlardır:

  • Görevlendirmeler puanı en düşük öğretmenden başlayarak yapılmaktadır.
  • Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklindedir. ==> (Ücret/Süre)*100
  • Puan eşitliğinde TC Kimlik Numarası küçük olan personele öncelik verilecektir.


EK:
- Modül Kullanım Kılavuzu

Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı / Eski Eğitim Fakültesi / Yenişehir / Diyarbakır - Telefon 0412 322 2100 / 0412 322 2200 Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.