DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Ücretsiz Takviye Kurslarının Açılışı

Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ilimizde 319 öğretmen ile 6184 öğrenciye verilecek kurslar coşkulu bir tören ile başladı.
Öğrencilerimize Ücretsiz Takviye Kurslarının Açılışı

ÖĞRENCİLER TAKVİYE KURSLAR İLE BAŞARACAK

Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ilimizde 319 öğretmen ile 6184 öğrenciye verilecek kurslar coşkulu bir tören ile başladı.

İlimiz Bağlar İlçesi İMKB Karacadağ  Ortaokulunda 25 Ekim Cumartesi günü ücretsiz Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme kurslarının açılış  töreni  yapılarak ilk ders işlendi.

Törene Bağlar İlçe Kaymakamı Dursun BALABAN, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Ali ÇELİK, şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

“KURSLARDA HERHANGİ BİR ÜCRET ALINMAYACAK”

Açılış töreninde ilk olarak konuşan Bağlar Kaymakamı  Dursun BALABAN, “Bakanlığımızın başlatmış olduğu kurslar  Bağlar İlçemizde start almış bulunmakta.Kurslar hem öğrencilerimizin derslerinde takviye görevi görecek hem de TEOG sınavında eşit eğitim ilkesinin gerekliliğini yerine getirmiş olacaktır. Bu kurslarda öğrencilerimiz herhangi bir ücret ödemeden ders görecekler. Hafta sonlarını feda ederek kurslarda öğretmenlik yapacak olan eğitimcilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür eder, çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.

“EĞİTİM-ÖĞRETİM EKSİKLİĞİNİ BÜYÜK ORANDA AZALTACAK”

Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA, “Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 24/09/2014 tarih ve 4160071 sayılı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesine istinaden ilk kez;   İlimiz Bağlar İlçesinde 19 ortaokul, 5 lisede  4585 ortaokul  1599 lise öğrencisi olmak üzere toplam 6184 öğrenciye 319 öğretmenle eğitime başlandı. Kurslarımıza Mağlar İMKB Karacadağ Ortaokulu’nda start vermiş bulunuyoruz. Bu okulumuzda da 21 sınıfta 420 öğrencimize 25 öğretmenimiz kurs verecektir. Kurslarımız Cumartesi-Pazar günleri altı saat olarak işlenecektir. Kursun açılmasında desteklerini esirgemeyen Bakanlık yetkililerimize, Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum. Bu kursa katılan öğrencilerimizin devamsızlık yapmadan başarılarını arttıracaklarına inanıyorum. Özellikle öğrencilerimizin eğitim-öğretim eksikliğini büyük oranda azaltacak olan kurslarımıza katılan çocuklarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından söz alan 6. sınıf öğrencilerinden Şuara Balta, kursun kendileri için çok büyük bir fırsat yarattığını belirterek, kursun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kursa gelen veliler ile protokol üyelerinin bir süre sohbet etmesiyle tören sona erdi.

Medet AYDIN        
İl Milli Eğitim Müd. Yrd.