DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HİZMETİÇİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Dicle Üniversitesi arasında imzalanan Hizmetiçi Eğitim İşbirliği Protokolünün tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
HİZMETİÇİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Dicle Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Talip Gül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Toprak, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kılıç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Ok, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Tekdemir, akademisyenler, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

ASLAN: “SİZ TAŞIN ALTINA ELİNİZİ KOYUN, BİZ GÖVDEMİZİ KOYMAYA HAZIRIZ”

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan programda ilk olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Aslan, “Öncellikle Sayın Rektörüme bu kısa süre içerisinde üniversitemizin değerli hocalarıyla beraber kendilerine sunmuş olduğumuz her projemizde hemen yanımızda olmaları ve bizleri yürekten desteklemelerinden dolayı üniversitedeki bütün hocalarımıza ve Sayın Rektörümüze bilime ve eğitime olan katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Önceden toplumları sanayi ve tarım toplumu olarak ikiye ayırırdık. Ama 21. yy’da bir de bilgi toplumu diye bir toplum ortaya çıktı. Artık dünyada sanayiden ve tarımdan çok bilgiye hâkim olan toplumlar dünyaya hâkim olacaktır. Bilgi gücüne hâkim olabilmemiz için de kendimizi her gün yenilememiz gerekiyor. Çünkü bilgi her gün yenilenmektedir. Biz hızla değişen 21. yy.’da hızla değişen bilgiye ayak uydurabilmemiz için özellikle öğretmenler olarak ve ülkemizin en genç, en dinamik nesline hitap eden bir meslek grubu olarak bizim öğrencilerimize yetişebilmemiz ve onların hızına yetişebilmemiz için elbette ki gelişmelere hızla ayak durmamız gerekiyor. Bizim ilkokul çağlarımızda atom parçalanmaz diye bilirdik. Ama günümüzde teknoloji öyle bir gelişti ki atomun da parçalanabileceğini görmüş olduk. Özellikle okul müdürlerimiz, öğretmenlerimizin gelişimine katkı sunacak çalışmaları desteklemelerini bekliyoruz. Bu konuda bütün yönetici arkadaşlarıma da gönülden güveniyorum. Siz taşın altına elinizi koyun, biz gövdemizi koymaya hazırız” dedi

PROF. DR. GÜL: “BİZİM EN GÜZEL YATIRIMIMIZ BU GENÇLERİMİZDİR”

Daha sonra konuşan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül ise, “Dicle Üniversitesi Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisidir. Dünyanın ilk kütüphanesi de bu kentte kurulmuş. İlk defa Asurlular döneminde Kil Tabletlere yazılar yazılmış Asur Kralı 40 bin tabletin içinde bulunduğu bir depo oluşturmuştur. Böyle bir medeniyetin yetiştiği topraklarda yaşadığımız için kıymetini bilmemiz gerekiyor. Üniversiteler milletlerin mukaddes kurumlarıdır.  Çünkü uğraştığınız kesim insanlardır. Devletler tabi ki yol, kanalizasyon, köprü yaparlar. Ama devletlerin en büyük yatırımları insanlardır. Dolayısıyla bizim uğraştığımız kesim milletin geleceğini oluşturan öğrencilerdir. Ben ekibimle birlikte 7 aylık yeni bir yönetimiz ve ekibimle birlikte üniversitemizi en iyi noktaya taşımak üzere gece-gündüz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu süre zarfında önemli bilimsel ve sosyal kültürel çalışmalara ev sahipliği yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte daha önce proje liselerle protokoller imzalanmıştı. Müdürlüğün müfredatı çerçevesinde öğretim görevlilerimiz proje liselere destek vermeye devam ediyor. Kendim de bazı liselere gidip öğrencilerle biraraya geldim. Çünkü bizim en güzel yatırımımız bu gençlerimizdir. Bunlara çok kaliteli eğitim vermek zorundayız. Bugün de yine güzel bir işbirliği protokolü için toplanmış bulunuyoruz. Değerli öğretmenlerimiz üniversitemizin öğretim görevlileri tarafından hizmetiçi eğitimi alacaklardır. Bu maksatla bunun açılışı gerçekleştirmiş olduk. Bu projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Toprak ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kılıç da hizmet içi eğitim protokolünün önemine ilişkin birer konuşma yapmasıyla devam eden toplantı mesleki eğitimle ilgili sunumun ardından soru-cevap kısmıyla son buldu.

330 ÖĞRETMENE 8 ALANDA EĞİTİM VERİLECEK

Proje kapsamında, Dicle Üniversitesi akademisyenleri tarafından Müdürlüğümüze bağlı 330 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenine Elektrik-Elektronik, Bilişim, İnşaat, Kimya Teknolojileri, Tesisat ve İklimlendirme, Makine ile Motorlu Taşıtlar olmak üzere 8 alanda eğitimler verilecek.

12-04-201712-04-2017

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.