DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Milletimizin azim ve kararlılığının tüm dünyaya gösterildiği 30 Ağustos Zaferi'mizin 101. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaktayız. Tarihimiz, gurur duyduğumuz ve geleceğe umutla baktığımız şanlı zaferlerle doludur. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi de bu eşsiz zaferlerden biridir.

 

30 Ağustos, Millî Mücadele'yi kesin bir zaferle sonuçlandıran Başkumandanlık Meydan Muharebesi'nin tamamlandığı gün olarak Milletimiz için değerli ve anlamlıdır. Anadolu'yu vatan yapma mücadelemiz Malazgirt Zaferi ile başlamış, Çanakkale Zaferi ile de sömürgecilere karşı direnişle devam etmiştir. 30 Ağustos Zaferi, vatan sevgimizin ve kararlılığımızın yeni bir aşamaya evrildiği bir dönüm noktasını temsil ediyor.

 

Türkiye Yüzyılı'nda geleceğe umut dolu adımlarla ilerlerken tarihi değerlerimizin çocuklarımız tarafından anlaşılmasının önemi çok büyük. Kuşkusuz, milletimiz vatanını, bayrağını ve kutsal değerlerini canı pahasına korumaya her zaman devam edecektir. Bu mirası nesilden nesile aktarmanın sorumluluğunu taşıyan biz eğitimcilere büyük görevler düşüyor.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızı, vatan için can veren tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, şehit düşen güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.