DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA’nın TEOG Mesajı

8. Sınıf Öğrencilerimizin,  25 Kasım 2015 tarihinde Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, 26 Kasım 2015 tarihinde ise; Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavları yapılacaktır.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA’nın TEOG Mesajı

Her iki günde ilimizde toplam 33.244 (otuz üç bin iki yüz kırk dört) öğrenci katılacak olup,  6.903 öğretmen ve idareci, 17 ilçemizdeki 397 okulda 2.416 salonda görev yapacaktır. 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarında 8. Sınıf öğrencilerinin Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil dersi için dönemsel olarak 2 yazılısı olanların birinci, 3 yazılısı olanların ise ikinci yazılı sınavıdır. Öğrencilerimizin diğer yazılı sınavlarda olduğu gibi bu sınavlarda da çalışmalarının karşılığını göreceği, eksik olan veya anlamadıkları konuları tekrar öğrenebilmeleri amacıyla da sınav kitapçıkları sınav sonunda kendilerine okullarında dağıtılacaktır.

25/26 Kasım 2015 tarihlerinde 17 İlçemizde Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavlarını sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bu sınavlarda görev alan yönetici, öğretmen ve diğer tüm personelimize, Emniyet ve Jandarma görevlilerine şimdiden teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek görevimizdir. Sınav sonuçlarına göre okul zümrelerinde öğrencilerin başarı durumları okul müdürlerimiz başkanlığında yapılacak toplantılarla değerlendirilip gerekli tedbirler alınacaktır. 

Sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin başarıları için çabalayan yönetici ve öğretmenlerimiz ile tüm velilerimize teşekkür ediyor.

Mehmet OĞUZ       
Milli Eğitim Müdür Yrd.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.