DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezi Sınav Toplantısı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapılmakta olan merkezi sınavlara ilişkin olarak Diyarbakır’da kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi. 
Merkezi Sınav Toplantısı

Yenişehir ilçesi Yeni Diyarbakır Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Bayram TARAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA, Batman, Şırnak, Siirt ve Diyarbakır Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA; “Türkiye genelinde yapılmakta olan merkezi sınavlarla ilgili yapılan bu toplantının sınavlarımızın daha sağlıklı geçmesi ve aksaklıkların yaşanmaması için neler yapabiliriz şeklinde bütün katılımcılarla bilgi alış verişi yapacağız. Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen bilgilendirme toplantısı için; Daire Başkanımız Sayın Bayram TARAN ile diğer İl ve İlçelerimizden gelen yönetici arkadaşlarımızla Bakanlığımız bünyesinde yapılan sınavlara ilişkin yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve gerçekleştirilecek olan yenilikler hakkında bilgi alışverişinde bulunacağız. Yapacağımız bu toplantıyla birlikte önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde daha faydalı ve başarılı çalışmalar yürüteceğimize inanıyorum.  Toplantımızın bu anlamda çok faydalı geçeceğine olan inancımla toplantımıza teşrif eden başta Daire Başkanımız Sayın Bayram TARAN olmak üzere bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu. 

Konuşmanın ardından Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Bayram TARAN tarafından katılımcılara sınav sistemi hakkında sunum yapıldı. Toplantı, sunumun ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümüyle tamamlandı. 

Medet AYDIN
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.


Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.