DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. TAŞÇIER “SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK” ESER YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. TAŞÇIER “SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK” ESER YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti ortaklığında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında BAĞIMLILIK konusunda algı oluşturmak ve bağımlılık yaratabilecek maddelerden uzak durmaları yönünde bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla Türkiye genelinde “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” sloganıyla  (edebi ve görsel alanda) eser yarışmaları yapıldı. İlimizde  yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni düzenlendi.

DSİ 10. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda yapılan ödül törenine; İl Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Feysel Taşçıer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Adnan Hurata, Metin Direk, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürü Bayram Duman, Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Muhammed Ay, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlk olarak "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” eser yarışması için öğrenciler tarafından yapılan çalışmaların yer aldığı sergiyi gezen Vali Güzeloğlu, Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Feysel Taşçıer ve beraberindekiler tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmi ile devam etti. Daha sonra  “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” eser yarışması konusunda yarışma koordinatörü Bayram Duman ve Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Muhammed Ay’ın konuşmalarının ardından yarışmada dereceye giren; İlkokul Edebi Eser dalında Diyarbakır İl birincisi seçilen Eğil Bahşiler köyü Türkiye Yardım Sevenler Derneği Atatürk İlkokulu Öğrencisi Cansu Memiş "Bağımlılık” adlı şiirini okudu.

Okunan şiirin ardından Yenişehir Ali Gaffar Okan Anadolu Lisesi Sinema kulübü öğrencilerinin hazırladığı kısa film gösterimi gerçekleşti. Kısa film gösteriminin ardından Ortaokul Edebi eser dalında Diyarbakır İl Birincisi seçilen Bismil Göksu Ortaokulu öğrencisi Mehmet Arafat Altun  “Fazla Merak Yapar” adlı eserini okudu.

Daha sonra Bismil Çeltikli Ortaokulu Müzik Öğretmeni Gürkan Geçmez´in bestelediği ve öğrencilerin seslendirdiği “Bağımlılığa Hayır” adlı şarkının video gösterimi gerçekleşti.

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Eser Yarışmasında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, Edebi ve Görsel Eser dallarında değerlendirilerek il birincileri seçilen öğrencilere ödülleri verildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

15-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-2019

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.