DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlik Uygulamaları Değerlendirme Formu

İlimiz Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültelerinde eğitim öğrenim gören son sınıf lisans öğrencileriyle, eğitim formasyonu gören lisans mezunlarının merkez ilçe okullarımızda “ Bahar Dönemi “ öğretmenlik uygulamaları 14 hafta itibariyle tamamlanmıştır.

Öğretmenlik uygulamaları verilerinin ( okul deneyimi hariç ) MEBBİS sisteminde  “uygulama öğrenci değerlendirme modülünde 14 hafta sonunda öğretmen ve akademisyen tarafından forum üzerinden değerlendirmenin yapılması ve sisteme kaydedilmesi gerekmektedir.

Ancak değerlendirme formu doldurulduktan sonra sistem üzerinden herhangi bir değişiklik yapılamadığından, değerlendirme yapılmadan önce öğrenci bilgileri, devam - devamsızlık durumları, öğrencinin bölümü Anabilim dalı, Branşı, Eğitim Türü ( Lisans öğrencilerinin lisans, formasyon öğrencileri için formasyon olarak belirtilecek ) kontrol edilerek akademisyen ve uygulama öğretmeni tarafından değerlendirme formunun doldurulması ve sürecin tamamlaması gerekmektedir.

Herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi için konuyla ilgili okul idarecileri ve öğretmenler tarafından gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve değerlendirme formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.