DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlik Uygulaması Veri Girişleri

İlimiz Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi son sınıf lisans öğrencileri ile lisans mezunu olup formasyon eğitimini okullarımızda alan öğrencilerin güz dönemi öğretmenlik uygulamaları veri girişlerinin; Bakanlığımız "MEBBİS/ Öğrenci Uygulama Değerlendirme Modülü"nde  yapılması gerekmektedir.

Ancak; yapılan incelemede Öğretmenlik Uygulamalarının yapıldığı (okul deneyimi hariç) bazı okullarımızda veri girişlerinin tamamlanmadığı görülmektedir.

 Akademisyen, öğrenci ve öğretmen eşleştirmelerinin tamamlanmamasından kaynaklı olarak akademisyen, uygulama öğrencileri devam- devamsızlıkları ile günlük öğrenci değerlendirmeleri de yapılamamaktadır.

Söz konusu veri girişlerinin ivedi olarak tamamlanarak öğrenci ve akademisyen devam-devamsızlık girişi ile günlük öğrenci değerlendirmelerinin yapılması aksi takdirde okul idaresi ve uygulama öğretmeni sorumlu olacaktır.

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.