DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN MÜNİR KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA 'İLİMİZ EĞİTİM YATIRIMLARININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ' TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

VALİMİZ SAYIN MÜNİR KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA 'İLİMİZ EĞİTİM YATIRIMLARININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ' TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valilik Hevsel Salonu'nda Valimiz Sayın Münir Karaloğlu başkanlığında, "İlimiz Eğitim Yatırımlarının Genel Değerlendirmesi' toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya;  Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, Vali Yardımcıları Sayın Murat Yıldız ve Sayın Fatih Cıdıroğlu, ilçe kaymakamları, Bağlar Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Beyoğlu, DBB Genel Sekreteri Sayın Ayhan Kardan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Süleyman İlge, ilçe milli eğitim müdürleri, ilgili kurumların yöneticileri ve şube müdürleri katıldı. 

Valilik, TOKİ, Avrupa Birliği ve hayırseverlerin yatırımları ile MEB'in '10 Bin Okul Projesi' kapsamında yapılacak anaokullarının ele alındığı toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan'ın sunumu ile başladı. Sayın Arslan; tamamlanan, devam eden ve planlanan eğitim yatırımları ile projelere yönelik bilgi verdi. 

Özellikle eğitim yatırımlarıyla alakalı arsa temini ve imar düzenlemelerinin ele alındığı toplantıda, ilçelerde eğitim tesislerine dönük yatırım yapılabilecek ve eğitime tahsis edilebilecek arsalar ile eğitim yapılarının düzenlenmesi, onarılması varsa problemlerinin çözülmesi konusunda istişarelerde bulunuldu. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

30-11-202130-11-202130-11-2021

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.