DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' Dolayısyla Çelenk Sunma Töreni ve Anma Programı Düzenlendi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. ölüm yıldönümü dolayısıyla ilimizde Anma Törenleri düzenlendi.
''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' Dolayısyla Çelenk Sunma Töreni ve Anma Programı Düzenlendi

İlk tören, Valimiz Ali İhsan Su ile 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, İl Protokolü, İl Müdürümüz Murat Küçükali, yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Anıt Park'ta düzenlenen çelenk sunumu ile başladı. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ali İhsan Su ile 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmalarının ardından, saat 09.05'te saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla bayraklar yarıya indirildi.

 

Ardından Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde devam eden törene Valimiz Ali İhsan Su, askeri ve mülki erkan, İl Müdürümüz Murat Küçükali, İl Müdür Yardımcıları, Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, kamu kurumu ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat Kaya tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Kayapınar Fen Lisesi öğrencimiz Kübra Sofioğlu, 'Mustafa Kemal'e Giden Yol' adlı şiiri seslendirmesinin ardından öğretmenlerimiz Ezgi Kaya ve Muzaffer Koç, 'Atatürk'ün Hayatı' konulu bir sunum gerçekleştirdi.

 

Kayapınar Fen Lisesi öğrencimiz Eren Sarıdal 'Bir Tutkudur Mustafa Kemal' adlı şiiri seslendirmesinin ardından, 7. Kolordu Komutanlığında görevli 2 subay tarafından 'Atatürk'ün Asker Kişiliği' sunumu yapıldı. Tören, Güzel Sanatlar Lisemiz Halk Müziği Korosu'nun müzik dinletisiyle sona erdi.

 

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.