DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları

İlimizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Diyarbakır Valiliği önünde düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları

Törene, İl Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat, Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgenaral İbrahim Yılmaz, 2.BHHM Tümg. Atilla Darendeli,16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ayşe Serra Bucak Küçük, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Cihan Kart,  Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin yanı sıra askeri erkân, çok sayıda yönetici, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Törende 80. yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu, daha sonra Bağlar Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları ekibi çeşitli yörelere ait halk oyunlarını sergilerken, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ise söyledikleri türkülerle kutlamalara ayrı renk kattı.

Tören,  gençlerin jimnastik ve akrobatik gösterisi ile Dicle Üniversitesi Modern Dans topluluğunun gösterisiyle son buldu.

Medet AYDIN         
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.


Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.