DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

"19 Mayıs'ın 104. yılında, Milli Mücadele meşalesinin yakıldığı bu anlamlı günü birlikte kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu özel günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 

Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, sizler ülkemizin en değerli varlıklarısınız. İstikbalimizin teminatı, Cumhuriyetimizin güvencesisiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle, azimle ve özveriyle çalışarak ülkemizin geleceğini şekillendireceğinize inanıyoruz. Sizlere güveniyoruz ve sizlerle gurur duyuyoruz.

 

19 Mayıs, gençlik ve sporun önemini vurgulayan bir bayramdır. Bu vesileyle, sporun sağlığınızı ve ruhunuzu güçlendirdiği, birlik ve beraberliği pekiştirdiği bir yaşam sürdürmenizi diliyoruz. Gençlik, enerjisi ve hayalleriyle geleceğe yön veren bir güçtür. Siz gençlerin azim ve kararlılığıyla ülkemiz her alanda büyük başarılara imza atacaktır.

 

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlayan Milli Mücadele'nin ışığında birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlarımızı inşa etme yolunda ilerliyoruz. Kendi kimliğimiz ve değerlerimizle donanmış olarak, küresel düzeyde söz sahibi olan bir Türkiye hedefine doğru ilerlemekteyiz.

 

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken bu anlamlı günde, tüm gençlerimizin umutla dolu, sağlıklı ve başarılı bir gelecek geçirmelerini temenni ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımlar atmanızı diliyoruz.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, tüm gençlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.