DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI  MESAJI

Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar, yavrularımızı sevgiyle büyüten memleketimizin yüz akı yönetici ve öğretmen arkadaşlarım, medeniyetler şehri bu kadim kentte yaşayan sevgili Diyarbakırlı hemşerilerim, 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ve milli birlik ve beraberlik duygusu ile güçlenen, milli irademizin temsil edildiği, TBMM'nin açılışının yıl 103. yıl dönümündeyiz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kere daha sevinçle karşıladık. 

 

Gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız, ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güveni göstermektedir.

 

Dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğini esas alan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla sevincimizi paylaşıyoruz.

 

Sevgili çocuklar; hedefimiz sizleri özgürce düşünen, sorumluluk alan, sorgulayan, toplumun değerlerine sahip çıkan, problemlerini çözebilen, donanımlı, dürüst, çalışkan, başarılı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Ülkemizin en değerli varlığı olarak, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuz sizlersiniz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.