DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumsal farkındalığın artırılmasını, engelli kardeşlerimizin her alanda yaşam standartlarının iyileştirilmesini ve desteklenmesini hedefleyen, engelli vatandaşlarımızın hak ve sorumluluklarının hatırlanması ve bu alanda farkındalıklar oluşturulması açışından önemli bir gündür.

 

Engellilik, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren çok önemli bir konudur. Bu nedenle engelli bireylerimizin toplum içinde mutlu bir hayat sürdürmeleri için çaba göstermek, onlara ulaşarak, mutluluk ve refahları için destek olmak devletin olduğu gibi toplumun da en önemli görevlerinden biridir.  

 

Türkiye Yüzyılı'nda eğitimden sağlığa, sosyal yardımdan istihdama devletimizin her alanda engelli vatandaşlarımıza destek olduğu gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de üzerimize düşeni layıkıyla yapmaya çalışacağız.

 

Türkiye Yüzyılı'nda 'Engelsiz bir Türkiye' hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

 

 

                                                 DİYARBAKIR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.