DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ' MESAJI

'3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ' MESAJI

Dünya Engelliler Günü, sadece bugün değil, her gün engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak ve toplumsal farkındalığı artırmak için büyük önem taşıyor. Bu anlamlı gün, engelli bireylerin haklarını koruma ve eğitim ile sosyal yaşama tam katılımlarını sağlama noktasında hepimizin ortak sorumluluğunu hatırlatıyor.

 

Milli Eğitim ailesi olarak, engelli çocuklarımızın her alanda gelişmelerine destek olmak ve umut dolu bir geleceğe hazırlamak için büyük çaba sarf ediyoruz. Onların potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve başarı elde etmeleri, bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşatıyor. Bu amaçla, özel çocuklarımızın eğitime erişimlerini ve sosyal hayata katılımlarını artırmak adına yıl boyunca kapsayıcı etkinlikler ve projeler gerçekleştiriyoruz.

 

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 'Engelleri Atlıyoruz' projesiyle özel çocuklarımızı hipoterapi etkinliklerine, 'Suda Hayat Var' projesiyle ise spor aktivitelerine dahil ederek eğitime destek oluyoruz. Ayrıca, Özel Sesler Korosu aracılığıyla müzik alanında kendilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor, Engelsiz eTwinning ve Kapsayıcı Erasmus projeleriyle engelli öğretmen ve öğrencilerimize destek sunuyoruz. Bu projelerimizin sayılarını ve niteliklerini sürekli olarak artırıyoruz.

 

Sevgi ve dayanışma ile engellerin aşılacağına olan inancımızla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü içtenlikle kutluyor; tüm engelli bireylere, ailelerine ve sevdiklerine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum."

 

 

                 MURAT KÜÇÜKALİ

DİYARBAKIR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.