DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DİYARBAKIR’DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DİYARBAKIR’DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Etkinliklere Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, , Vali Yardımcısı Mehmet Çağrı Özpolat, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Mehmet Özel, Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman İlge, kamu kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı. 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende daha sonra Valilik, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenkleri anıta sunuldu.

Çelenk sunma töreninin ardından Valilik Makamında gerçekleşen tebrikat programında Vali Güzeloğlu, Tümgeneral Yayla ve Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla askeri erkânın, yargı mensuplarının, kamu kurum müdürlerinin, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Şehit aileleri ve gazi dernek temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

Tebrikat töreninin ardından Valilik önünde gerçekleştirilen resmi tören programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla tören aracıyla vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama mesajı okundu.

Muhabere Yüzbaşı Görkem Kılınççeker’in günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından, şiirler okundu.

 

Kutlama programı Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları ekibinin halk oyunları gösterisinin ardından 7. Kolordu Bölge Bando Komutanlığı Bandosu tarafından hazırlanan müzik dinletisiyle devam etti. Törene katılan birliklerin geçişinin ardından tören sona erdi.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi


30-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-2017

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.