DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLERE ´´KURUMSAL İLETİŞİM VE İLETİŞİMDE FARKINDALIK ´´ SEMİNERİ VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, aday öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen ´´Kurumsal İletişim ve İletişimde Farkındalık ´´ konulu seminere katıldı.
ADAY ÖĞRETMENLERE ´´KURUMSAL İLETİŞİM VE İLETİŞİMDE FARKINDALIK ´´ SEMİNERİ VERİLDİ

Müdürlüğümüz ile İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğiyle; ilimize yeni atanıp yetiştirme sürecinde yer alan aday öğretmenlere yönelik olarak Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Konferans Salonunda gerçekleşen seminere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Batur, Milli Eğitim Şube Müdürleri, İstanbul Aydın Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Şeref Kor, İstanbul Aydın Üniversitesi Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ekinci, okul idarecileri ve aday öğretmenler katıldı.

Seminer öncesi konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Şeref Kor, kurum olarak öğretmenlere büyük önem verdiklerini, bu tür ortak çalışmalarla da bu desteklerini sürdürmeye devam edeceklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Aday öğretmenlere yönelik çalışmaları yürüten İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Ekin ise konuşmasında,“Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çok sevdiğimiz aday öğretmenlerimizle birlikte böyle bir etkinlik hazırladık. Bu etkinliğimizi geleneksel hale getirmek gibi bir planımız da var. Ağustos 2016 tarihinde 800 şimdi de 1200 aday öğretmenimizi aday yetiştirme sürecinden geçirdik. Aday öğretmenlerimiz için bir farklılık oluşturmak istedik. Bugün hem İstanbul Aydın Üniversitesi ile işbirliğine giderek dersimizi işleyeceğiz. Hem de kendi iç kaynaklarımızı kullanarak müzik öğretmenlerimizden oluşturduğumuz ekibimizle sizlere güzel bir müzik ziyafeti vermeyi düşünüyoruz. Aday öğretmen yetiştirme sürecindeki çalışmalarımız fotoğraf ve video kaydına alan Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV Programcılığı öğretmen ve öğrencilerine, İstanbul Aydın Üniversitesi Koordinatörü Şeref Kor Beye, Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ekinci Beye ve bizlere her alanda desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’a teşekkürlerimi iletmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.  

Öğretmenlerin iletişim ve empati ye çok büyük önem vermesi gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan ise konuşmasını, “Öğretmenlik yaparken en mutlu olduğum an öğrencilerimle birlikte olduğum andı, şimdi idarecilik yaparken de en mutlu olduğum an; siz öğretmenlerimle birlikte olduğum andır. Hafta içi normal mesainize devam ederken hafta sonu da eğitim sürecinden geçiyorsunuz ve kutsal bir mesleğin fedakârlığını yapıyorsunuz. Kaliteli bir eğitim-öğretimin verilebilmesi için siz değerli öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Bu anlamda özellikle empati kurmanızı çok istiyorum. Derse girdiğinizde kendi öz kardeşinize çocuğunuza nasıl bir eğitim verilmesini istiyorsanız, sınıfınızdaki öğrencileriniz için de aynı şekilde davranmalısınız. İdarecilerimizle gerçekleştirdiğim toplantılarda da siz öğretmenlerimizle çalışırken empati kurmalarını istiyorum. İletişimsizlikteki en büyük etken de empati kurmayışımızdır. Bugün kavganın, hoşgörüsüzlüğün, çatışmaların temelinde iletişimsizliğin olduğunu görüyoruz. Düşüncelerimiz tabi ki farklı olabilecek. Bahçedeki çiçeklerin farklı farklı olması nasıl bize daha güzel görünüyorsa fikirlerin farklı farklı olması da bizlere aynı güzelliği vermelidir. Bunu bir kavga sebebi olarak değil, bir zenginlik olarak göreceğiz. Eğer biz öğretmenler olarak öğretmenler odasında kendi fikirsel çatışmalarımızdan dolayı birbirimize küsüyorsak, birbirimize sırt çeviriyorsak bizim yetiştirdiğimiz öğrencilerimizde geleceğimizin huzursuzluk tohumunu o zaman ekmiş oluruz. Öğretmenler odasında anlaşamayan öğretmenlerin yetiştireceği öğrenciler olsa olsa toplumun huzursuzluk kaynağı olur.  İletişimi önce kendi içimizde sonra da öğrencilerimiz arasında geliştirerek geleceğimizin teminatı olan sağlıklı bireyler yetiştirmiş olacağız” şeklinde tamamladı.

Konuşmaların ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ekinci tarafından aday öğretmenlere yönelik olarak ´´Kurumsal İletişim ve İletişimde Farkındalık´´ konulu seminer verildi.

Seminer, plaket takdim töreninin ardından müzik öğretmenleri tarafından oluşan müzik grubunun gerçekleştirdiği müzik ziyafetiyle son buldu.

 

20-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-201720-02-2017

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.