DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akreditasyon Başvuru Sonuçları

Sayın Başvuru Sahipleri;

Akreditasyon başvuruları kapsamında 181 kurumumuz Müdürlüğümüze  başvuru yapmıştır. Yapılan başvurularda hazırlanan rehber  doğrultusunda, kurumlarımızca doldurulan formlarda yer alan ve kurumlarımızın beyanlarının esas alındığı bilgiler teknik eleme yapıldıktan sonra değerlendirilmeye alınmış olup , puan sıralaması ve beklenen bütçe kapsamında,  asil olarak 26 Okulumuz Okul Eğitimi, 10 kurumumuz Yetişkin Eğitimi alanlarından Konsorsiyum ortağı  olarak  belirlenmiştir. Ayrıca 10 Okulumuz Okul Eğitiminden, 8 kurumumuz da Yetişkin  Eğitiminden akreditasyon programlarına  bütçenin arttırılması halinde dahil edilmek üzere yedek olarak  belirlenmişlerdir. 11 Mayıs 2021 tarihinde İl Müdürlüğümüz adına yapılacak başvuruda tüm listeler nihai değerlendirme ve karar süreci için Ulusal Ajansa sunulacaktır. Ulusal Ajansın nihai değerlendirmesi sonrasında kesin olarak belirlenecek kurumlarımıza yönelik gerekli rehberlik ve bilgilendirme çalışmaları ilerleyen süreçte gerçekleştirilecektir.

Başvuru yapan tüm kurumlarımıza teşekkür ederiz. 

Kabul Listeleri :
- Okul Eğitimi Alanında akreditasyon kabul listesi

- Yetişkin Eğitimi Alanında akreditasyon kabul listesi

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.