DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi (AUGİS) İşlemleri (ÖNEMLİ)

Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi (AUGİS), sınav organizasyonu süreçlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla yenilenmiştir. Bu sebeple, Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen merkezi sınavlarda görev almak isteyenlerin AUGİS’e tekrar kayıt olmaları ve bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

AUGİS kayıt süreçlerini açıklayan Kullanım Kılavuzuna https://sinav.anadolu.edu.tr/tmp/augis-kullanim-kilavuzu.pdf bağlantısından erişilebilmektedir. Yeni sistemin çalışma mantığı önceki sistem ile benzer olup, Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sistemi veya Bina İşlemleri Sistemi üzerinden kaydı yapılmamış hiçbir kişi sisteme kayıt yaptıramamaktadır. Eski sistemle karşılaştırıldığında, yeni sistemde öne çıkan temel farklar ise şu şekildedir:

 

•    Sınav sistemine kayıtlı olan kişiler https://augis.anadolu.edu.tr adresinde KAYIT OL butonundan gerekli bilgileri doldurduktan sonra sistemde aktif duruma geleceklerdir. Kayıtlar bireysel yapılmakta olup, Bina Yöneticilerinin bu konuda sisteme müdahalesi bulunmamaktadır.

 

•    Sisteme kaydedilen cep telefonu numaraları ve e-posta bilgileri tekil kullanıcıya özgü olup yalnızca bir kişi tarafından kullanılabilir. Aynı cep telefonu numarasının başka bir görevli tarafından sisteme kaydedilmesi durumunda, ilgili cep telefonu numarasına sahip önceki hesap kapatılmaktadır. Benzer şekilde, aynı e-posta adresinin başka bir görevli tarafından sisteme kaydedilmesi durumunda, aynı e-posta hesabına sahip görevlinin bilgilerinden e-posta adresi silinmektedir. 

•    İleriki süreçlerimizde, sınav görevlilerinin kimlik doğrulamasını kolaylaştırmak amacıyla sınav görev kartlarında görevlilerin fotoğraflarının yer alması planlanmaktadır. Bu nedenle, sisteme kayıtlı kişilerin profil fotoğrafı yüklemesi zorunlu hale getirilmiştir.

 

•     Bahse konu işlemlerin 26-27 Mayısta yapılacak olan Bahar Dönemi Final Sınavı görev tercih işlemleri dönemine kadar tamamlanması önem arz etmektedir.

 

•      Diyarbakır İl genelinde MEB´e bağlı yaklaşık 1700 kurum ve 20.000 Meb Personeli bulunmakta olup, And. Ünv. AÖF tarafından MEBBİS Veri tabanı birleştirmesi kararı alınmış bu kararın uygulanmasına dönük MEBBİS veri tabanı birleştirmesi yapılana kadar sisteme herhangi bir okul kaydı yapılmamaktadır. Bu konuda Koordinatörlüğümüzden herhangi bir talepte bulunulmaması önemle rica olunur.

 

ÖNEMLİ NOT:
Sisteme kayıtlı olup, Kayıt Yenileme işlemi yapmayan görevliler sistemde pasif olarak gözükeceğinden görev tercihi yapamayacak ve hiçbir şekilde görev alamayacaklardır.

 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF     
DİYARBAKIR İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.