DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Araştırma İzinleri hk.

Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme (Ar-Ge Birimi) Şubesine yapılacak olan hertürlü araştırma, sosyal etkinlik, yarışma ve lisansüstü araştırma izinleri ile ilgili ekli duyuru ilişiktedir.

 

Araştırma Uygulama İzinleri hakkındaki başvurular Bakanlığımız 2020/2 sayılı genelgesine göre değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır. (http://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/2034.pdf) Komisyonumuza gelen anket ve araştırma izin müracaatları ilgili genelge kapsamında istenilen tüm evrakların eksiksiz olması ve anket sorularının uygunluğu halinde en geç 30 gün içinde işlemler sonuçlandırılmaktadır.

Eksik evrakları bulunan, genelge kapsamında uygun bulunmayan ve iletişim bilgileri olmayan müracaatlar komisyonumuzca ret edilecektir.

 

İstenilen Evraklar:

1- Ön başvurular ayse.meb.gov.tr adresinden yapılması başvuru evraklarına eklenmelidir.

2- Tez öneri formu (amaç, örneklem, veri toplama araçları vb. bilgiler olmalı)

3- Uygulanacak anket ve ölçekler araştırmacı dışında biri tarafından geliştirilmişse anket sahibinin kullanım izni eklenmelidir(e-mail çıktısı kabul edilir)

4- Araştırma İzni Başvuru Taahhütnamesi imzalanarak belgelere eklenmelidir. https://diyarbakirarge.meb.gov.tr/ faydalı dosyalar kısmında mevcuttur.

5- Farklı ülkeler veya ilimiz dışındaki farklı illerde uygulanacak çalışmalar için müracaatlar Milli Eğitim Bakanlığının ilgili birimine yapılması gerekmektedir.

7- Yabancı dilde olan her belgenin Türkçe olarak da başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

8- Kullanılacak her veri toplama aracı başvuruya eklenmelidir.

9- Tez izinleri ilgili üniversiteden üst yazı ve ekleri ile birlikte birimimize iletilmelidir.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.