DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Araştırma İzinleri hk.

Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme (Ar-Ge Birimi) Şubesine yapılacak olan hertürlü araştırma, sosyal etkinlik, yarışma ve lisansüstü araştırma izinleri ile ilgili ekli duyuru ilişiktedir.

 

Anket ve Araştırma izinleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2017/25 No'lu Araştırma, Yarışma ve Sosyal Etkinlik İzinleri konulu Genelgesi kapsamında değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır.

Komisyonumuza gelen  anket ve araştırma izin müracaatları ilgili genelge kapsamında istenilen tüm evrakların eksiksiz olması ve anket sorularının uygunluğu halinde 15 iş günü içinde işlemler sonuçlandırılmaktadır.

Eksik evrakları bulunan ve iletişim bilgileri olmayan müracaatlar komisyonumuzca ret edilecektir.

 

İstenilen Evraklar:

- Önbaşvurular ayse.meb.gov.tr adresinden yapılması gerekmektedir.

- Tez öneri formu (amaç, örneklem, veri toplama araçları vb. bilgiler olmalı)

- Etik kurul raporu (öğrenciler üzerinde uygulanacak bedensel, psikolojik testlerde mutlaka dikkat edilmelidir.)

- Uygulanacak anket ve ölçekler araştırmacı dışında biri tarafından geliştirilmişse anket sahibinin kullanım izni eklenmelidir(e-mail çıktısı kabul edilir.)

- Farklı ülkeler veya ilimiz dışındaki farklı illerde uygulanacak çalışmalar için müracaatlar Bakanlığımız Yenilik Ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığına yapılmalıdır.

- Yabancı dilde olan her belgenin Türkçe olarak da başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

- Kullanılacak her veri toplama aracı başvuruya eklenmelidir.

 

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.