DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aslan, TUBİTAK Proje Yarışması Şampiyonlarını Kabul Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan,Türk Dili ve Edebiyatı ve Değerler Eğitimi alanlarında birinci olarak Ankara´da düzenlenecek final yarışmasına katılmaya hak kazanan öğretmen ve öğrencileri kabul etti.
Aslan, TUBİTAK Proje Yarışması Şampiyonlarını Kabul Etti

TUBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca bilgisayar, biyoloji, coğrafya, değerler eğitim, fizik kimya, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih ve Türk dili ve edebiyatı ve teknolojik tasarım alanlarında ortaöğretim öğrencileri arasında Malatya’da gerçekleştirilen 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışmasına 3 projeyle katılan Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı ve Değerler Eğitimi alanlarında birinci olarak Ankara´da düzenlenecek final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı alanında proje danışmanı Ercan Deniz koordinatörlüğünde lise öğrencilerinin okuma alışkanlıklarının okul türlerine göre gösterdikleri farklılıkların tespit edilmesinin ve lise öğrencilerine okuma alışkanlığının kazandırılmasının amaçlandığı projeyle birinci olan Zeliha Sarı ve Fatma Denli, Değerler Eğitimi alanında Yılmaz Ayaz rehberliğinde hazırlanan lise öğrencilerinin hoşgörü eğilimlerinin belirlenmesinin amaçlandığı projeyle birinci olan Simge Özay ve Ahmet Büyükdeniz ile Okul Müdürü Tahsin Çalışkan’ı kabul etti.Farklı projelerle göz dolduran öğrencilerin gösterdiği başarılardan dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, “ Yüreği sevgi dolu olan siz değerli öğrencilerimizin birbirinden yaratıcı fikirlerle böyle bir başarı elde ettiklerinden dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bölgesel alanda gerçekleştirilen bu güzel başarının Ankara’daki final yarışmasında da sürmesini umut ediyorum. Bu başarıda başta öğrencilerimiz olmak üzere emeği geçen danışman öğretmenlerimize, okul idaresine ve velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

26-04-201626-04-2016 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.