DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞLAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Bakanlığımızın koronavirüs önlemleri kapsamında başlattığı maske üretim sürecine İlimiz Bağlar Halk Eğitimi Merkezi de katıldı.
BAĞLAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle meslek liselerimizde ve halk eğitimi merkezlerimizde önlemler kapsamında Müdürlüğümüz gereken duyarlılığı göstermektedir. İlimiz Kayapınar ilçesi Vali Gökhan Aydıner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen dezenfektanlardan sonra şimdi de Bağlar Halk Eğitimi Merkezinde maske üretmeye başladık. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Feysel Taşçıer, Bağlar Halk Eğitimi Merkezindeki üretim merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

 

"Dezenfektan üretimimiz günlük 10 ton." 


Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Feysel Taşçıer; "Bu salgından milletimizin en az hasarla çıkmasını diliyor ve temenni ediyoruz. Çünkü ciddi bir enfeksiyon söz konusu ve dünyada alarm durumu var. Bu duruma azami dikkati göstermek zorundayız. Bakanlığımızın öncülüğünde, bu kriz döneminde meslek liseleri ve halk eğitimi merkezlerimizde toplumsal ihtiyacı karşılamak üzere biz de üretim becerimizi ortaya koyuyoruz. Bu anlamda ülkemize destek olmaya çalışıyoruz. Vali Gökhan Aydıner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde günlük 10 ton dezenfektan üretimi ile tüm vilayete ve bölgeye katkıda bulunmaya çalışıyoruz." dedi. 


"Günde 30 Bin adet üretmeyi hedefliyoruz." 

 

Dezenfektan üretiminden sonra şimdi de maske üretimine başladığımızı dile getiren Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Taşçıer; "Bu süreçte maske talebi var. Piyasada kötü niyetli bazı girişimlerin önüne geçmek amacıyla maliyeti de ucuz olabilecek bir şekilde, Bağlar Halk Eğitimi Merkezimizde biz de üretime katkıda bulunuyoruz. Günlük kapasite hedefimiz 30 bin ve ayda 1 milyon adet üreterek ilimizin ve bölgenin ihtiyacına cevap vermeyi hedefliyoruz." şeklinde bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

20-03-202020-03-202020-03-202020-03-2020

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.