DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN YARDIMCISI ŞAMLIOĞLU İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

BAKAN YARDIMCISI ŞAMLIOĞLU İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Kemal Şamlıoğlu, bir dizi temaslarda bulunmak ve eğitim-öğretimle ilgili toplantılara başkanlık etmek üzere ilimizi ziyaret etti. Sayın Şamlıoğlu'na Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Daire Başkanı Muzaffer Aydın eşlik etti.

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, ilk olarak beraberindeki heyetle birlikte Diyarbakır Valisi Sayın Ali İhsan Su'yu ziyaret etti. Ziyarette Şeref Defterinin imzalanmasının ardından Valilik Makamı'na geçildi. Burada yapılan sohbette Bakan Yardımcısı Sayın Şamlıoğlu, Valimiz Sayın Su'ya Diyarbakır programı hakkında bilgi verdi.

"Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti"

Sayın Şamlıoğlu daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti. İl milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından karşılanan Sayın Şamlıoğlu ve beraberindeki heyet müdürlük makamına geçti. Burada gerçekleşen kısa sohbetin ardından Bakan Yardımcısı Sayın Şamlıoğlu, İl Değerlendirme Toplantısına başkanlık etmek üzere Büyükşehir Öğretmenevi'ne geçti.

"İl Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi"

İl Değerlendirme Toplantısına Bakan Yardımcısı Sayın Şamlıoğlu'nun yanısıra, Mesleki Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Daire Başkanı Muzaffer Aydın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim şube müdürleri katıldı.

Toplantının selamlama konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, ilimizin eğitim durumu ile ilgili sunum yaptı.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu; "Öncelikle Diyarbakır ekibine başta Murat hocamız, müdürümüz olmak üzere tüm yönetici arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum. Allah yardımcımız olsun, hayırlı bereketli bir dönemi bitirelim inşallah, önümüzdeki dönemden itibaren de güçlü bir şekilde 2023-2024 eğitim öğretim yılını hep birlikte ağız tadıyla tamamlayalım inşallah istiyoruz.

Bugün Diyarbakır'dayız Mesleki Eğitim Genel Müdürümüz Ali Karagöz, daire başkanımız, danışman arkadaşlarımız yanımızdalar. Sabah programlarımıza başladık, Müdürlüğümüz Valimiz akabinde buradayız ve programlarımız mesleki eğitim ve diğer programlarla inşallah devam edecek.

Bugünkü toplantımız benim için en kıymetli toplantı. Bugün aslında Diyarbakır'ın A takımı burada. Bakanlığımıza dair bazı hususları sizlerle paylaşmak istiyorum. Akabinde de bir arkadaş meclisi, bir ekip istişaresi olarak toplantımızı devam ettirelim istiyorum" şeklinde konuştu.

Sayın Şamlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın çalışmaları konusunda katılımcılara bilgilendirmede bulundu, mesleki eğitimin önemine ve ilimizin gastronomisine değindi. Katılımcılarla karşılıklı değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

"Sektör Buluşması Düzenlendi"

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Kemal Şamlıoğlu'nun başkanlığında ilimiz mesleki eğitim sektör toplantısı düzenlendi. Toplantıya Diyarbakır Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Daire Başkanı Muzaffer Aydın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, ilimiz kurumlarının müdürleri, meslek odalarının, sivil toplum kuruluşlarının ve ilgili kurumların üst düzey yönetici ve temsilcileri, mesleki teknik eğitim okul müdürleri, alan şefleri ve öğretmenler katıldı.

Katılımcalara hitaben selamlama konuşması yapan Sayın Şamlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığımızın ilimiz Diyarbakırı önemsediğini vurguladı.

Mesleki eğitimle ilgili ülke genelindeki istatistikleri katılımcılarla paylaşan Mesleki Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, ilimiz Diyarbakırın mesleki eğitim alanındaki rakamlarını dile getirdi.

Sektörle ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantı, dilek ve temennilerle sona erdi.

"Eğitime Destek Platformu Bileşenleriyle Toplantı Yapıldı"

Günün son toplantısı Eğitime Destek Platformu bileşenleriyle yapıldı. Buradaki toplantıya Bakan Yardımcımız Sayın Şamlıoğlu'nun yanısıra, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Ali Karagöz, Daire Başkanımız Muzaffer Aydın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Sayın Şamlıoğlu; "İnşallah yeni dönemde çocuklarımızın bütüncül bir eğitim anlayışıyla ve bunu uygulayacak öğretmenlerimizin destekleriyle, bilimde sanatta irfanda ve teknolojide insanlık yararına kullanacak bir nesil yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı. Platform bileşenelerinden Memur-Sen İl Başkanı Ramazan Tekdemir ve ÖNDER İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Siracettin Öztoprak'ın konuşmalarının ardından toplantı görüş alışverişiyle sona erdi.

 

 29-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-2023

 

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.