DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA


8 Ocak 2020 tarihinde yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alan "İlimiz Eğil ilçesi Akalan Köyü Şehit Mehmet Aygün İlk/Ortaokulu öğrencilerinin okulda bilgisayar bulunmaması nedeniyle maket bilgisayar yapmak suretiyle bilgisayar öğrenmeye çalıştıkları" şeklinde haberlere ilişkin olarak;

 

Söz konusu okulumuz, 15 derslikli olup, sınıflarının tamamında aktif olarak kullanılan son model akıllı tahtalarla Bilişim Teknolojileri dahil bütün dersler işlenmekte, ayrıca idari işlemlerin yürütülmesi için üç adet bilgisayar bulunmaktadır.

 

Tasarımsal becerilerini ortaya çıkarmak,  yaparak ve yaşayarak öğrenme metoduyla çocuklarımızın hayal dünyalarını geliştirme düşüncesi ile atık malzemelerle "Kendi Bilgisayar Tasarımlarını Ortaya Koyma"  ödevi olarak öğrencilerimize yaptırılan "maket bilgisayar çalışmasının, "Okulda bilgisayar olmadığı için öğrencilere maket bilgisayar yaptırıldığı" iddiasıyla haberleştirilmesi, öğrencilerin açıklamalarının çarpıtılarak lanse edilmesiyle gerçekten uzak bir bilginin kamuoyuna aktarılmasına sebep olunmuştur.

 

Habere konu okulumuzda eğitim öğretim faaliyetlerinin eksiksiz yürütülmesi adına tüm materyaller mevcut  olup, herhangi bir eksiklik bulunmamaktadır. 

 

Doğru bilgi paylaşımı sağlanması ve gerçeği yansıtmayan içeriğe sahip haberlere itibar edilmemesi adına kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.

 

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.