DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu programlarına başvuru yapıp sertifika ve başarı belgesi almayı hak eden eğitim kurumlarına ödülleri verildi. 
BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürlüğümüze bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu programlarına başvuru yapıp sertifika ve başarı belgesi alan okul/kurumların idarecilerine başarı belgeleri gerçekleştirilen tören ile verildi.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen programın ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Ok, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Serkan Bütün, Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabay, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ramazan Tekdemir, Necdet Güler ile Mansur Kendal, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü İlhan Ulu ve okul müdürleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açış konuşmasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Aslan, “ Yöneticilikte en kötü şey; makamı ile değişen insanlardır, geldiği makama göre şekillenen insanlardır, makamıyla birlikte karakteri ve şahsiyeti şekillenen insanlardır. Ama bizim yöneticilik anlayışımız makamıyla şereflenen değil, geldiği makamı şereflendiren kişiler olmalıyız. Bu görevler bizlere birer emanettir. Dolaysıyla bulunduğumuz kurumlarda sevgiyi ve hizmeti tesis etmek bizim en önemli görevlerimizdendir.  Bulunduğumuz makamlarda asla kişiliğimizi, kimliğimizi kaybetmememiz gerekiyor. Siz değerli okul müdürlerimi Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Programlarına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı içten tebrik ediyorum. Sizler o makamın kıymetini bilmiş ve hakkını vermiş olan okul müdürlerisiniz. Bu okul müdürlerimiz sosyal ve kültürel anlamda, fiziki anlamda, temizlik anlamında okullarında farklılık meydana getirmiş olan okul müdürlerimizsiniz. Her zaman dediğim gibi ‘Okul müdürü ne ise okulu da odur’ şiarından hareketle sizler de okullarınızın çehresini değiştirerek okullarınıza layık birer okul müdürü oldunuz. Biz eğitimin her kademesinde bulunan bir ekibiz. Bu ekip olarak öncellikle birbirimize karşı samimi bir muhabbetle çalışmalarımızı sürdürdüğümüz sürece başarıya ulaşacağız. Okullarınızda yaptığınız farklılıktan dolayı hepinizi tekrar yürekten kutluyorum. Bu başarılı çalışmalarınızın devamlılığını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Beslenme Dostu ve Beyaz Bayrak Programları kapsamında İl Halk Sağlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından yıl boyunca yapıan çalışmaların gösterildiği bir sunum gösterimi gerçekleştirildi.

Sunumun ardından Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu programlarına başvuru yapıp sertifika ve başarı belgesi alan okul/kurumların idarecilerine başarı belgeleri ve sertifikaları teslim edildi.

Tören, Kayapınar Halk Eğitimi Merkezi Müzik grubu tarafından verilen mini konserin ardından son buldu.

 

 26-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.