DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bismil Ve Silvan´da Yaralar Sarılıyor

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin DİREK, son zamanlarda Bismil ve Silvan ilçelerimizde meydana gelen terör olayları nedeniyle hasar gören okullarımızda incelemelerde bulundu.
Bismil Ve Silvan´da Yaralar Sarılıyor

         İlk olarak Bismil’e giden İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Metin DİREK, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın AK tarafından karşılandı. Burada İlçe Milli Eğitim Müdürü AK’tan bilgi alan HURATA, son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeniyle zarar gören okullarımızda ivedi olarak çalışmaların yürütüldüğünü ve eğitim-öğretim çalışmalarına hızla devam edildiğini belirtti. HURATA, görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile de görüşerek, ilçeden ayrıldı. 

ÖĞRENCİLERE TELAFİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENECEK

         Daha sonra Silvan’a geçen HURATA ve DİREK, ilk olarak Silvan Kaymakamı Murat KÜTÜK ile bir süre görüştü. Görüşmenin ardından Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçen HURATA, ilçedeki eğitim-öğretim çalışmaları hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ENSARİ’den bilgi aldı. ENSARİ, “Çatışmalardan dolayı kapanan okullarımızda eğitime kaldığımız yerden devam ediyoruz. Son olaylardan dolayı yaklaşık 8 bin öğrencimiz okullarına devam edemediler. Bu yüzden derslerinde geri kalan öğrencilerimiz için Kaymakamlığımızın da destekleriyle telafi eğitim programı hazırladık. Öğrencilerimizin sınavlara hazırlanması için hafta sonları ilçe genelindeki okulları eğitim-öğretime açacağız. Bin 500 civarında öğretmenimiz hafta sonu ek derslerle öğrencilerimizin derslerindeki telafilerini sağlayacak” dedi. 

HURATA, “HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR”

        Görüşmenin ardından ilçede hasar gören okulları da yerinde inceleyen HURATA, “Bildiğiniz gibi son zamanlarda Silvan İlçemizde üzücü olaylar yaşadık. Bu olayların en çok etkilediği alanların başında da eğitim-öğretim gelmektedir. Çocuklarımız bir süre okullarından ayrı kaldılar. Okulların büyük hasar almalarına rağmen öğrencilerimiz yılmadan eğitim-öğretime devam etmeye çalışıyorlar. Hasar gören okullarımızı tek tek gezerek gerekli incelemeleri başlattık. İvedi bir şekilde hasar tespit çalışmalarını tamamlayarak onarım çalışmalarına başlayacağız. Temennimiz bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması ve çocuklarımız eğitim-öğretimlerini aksatmayacak şekilde devam etmelerini sağlamaktır” şeklinde konuştu. 

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Şubesi personellerinden oluşan heyetin hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini belirten HURATA, ilçelerdeki yaraların bir an önce sarılacağını da sözlerine ekledi. İncelemelerin ardından HURATA ve DİREK ilçeden ayrıldı.

Mehmet OĞUZ        
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.


Bismil Ve Silvanda Yaralar SarlyorBismil Ve Silvanda Yaralar SarlyorBismil Ve Silvanda Yaralar SarlyorBismil Ve Silvanda Yaralar SarlyorBismil Ve Silvanda Yaralar Sarlyor

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.