DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ KAPSAMINDA MÜNAZARA YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde yürütülen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında, liseler arasında "Değerlerimiz Münazara Final Yarışması" düzenlendi.
DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ KAPSAMINDA MÜNAZARA YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlimiz Yenişehir, Bağlar, Sur, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı resmi liseler arasında gerçekleştirilen münazara yarışmasının finali Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında gerçekleştirildi.

Final Yarışmasına İl Milli Eğittim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Güler, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Programda açış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, “Yoğun programıma rağmen özellikle sizlerle bir araya gelmek istedim. Kurum olarak değerler eğitimini oldukça önemsiyoruz. Bu anlamda Değerler Eğitimi Projemizi buraya kadar getiren değerli öğretmenlerime de çok teşekkür ediyorum. Sevgili gençler, benim 14 yıldır idarecilik hayatım var ama en güzel yıllarım öğretmenlik hayatımda yaşadıklarımdır. Kısa dönem öğretmenlik yaptım ama inanın en mutlu olduğum yıllar öğretmenlik yaptığım yıllardı. Sevgili gençler bugün ki münazara yarışmamızda okul mu, aile mi, çevre mi önemli bunu hep beraber göreceğiz. Elbette ki yaşantımız üzerinde hepsinin de önemi var. Değerli öğrencilerim, sizler bizim geleceğimizsiniz. Ben bir İl Milli Eğitim Müdürü olarak sizleri gördüğümde geleceğime daha güvenle bakıyorum. Hepinizin hayalinde bir yerlerde olmak var. Ama benim size tavsiyem hangi mevki ve makamda olursanız olun; insani değerleri koruyan, yüreği sevgi dolu gençler olun. Sokakta simit satan biri de olsanız bir bilen olacaksınız. Çevrenizdekiler için bir değer olacaksınız, saygı değer olacaksınız. Böyle olursa siz her alanda mutlu olursunuz. Ama bu değerlerinizi kaybettiğinizde hangi makam ve mevkide olursanız olun o makam ve mevkiinin işgalcisi durumunda olursunuz. Değerlerimize sımsıkı sarılı olacağız ve bulunduğumuz makamlardan insanlara zulüm eden değil, huzur veren bürokratlar olacağız. İnsanlar size ulaştıklarında sizlerden huzur bulacaklar. Ben bu duygu ve düşüncelerle bir kısım da olsa siz değerli öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğumu ifade ederek konuşmamı tamamlamak istiyorum. Yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Bağlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi ‘Değerlerin oluşumunda aile önemlidir’ tezini, Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ekibi ise ‘Değerlerin oluşumunda okul-çevre önemlidir’ antitezini savunduğu münazara yarışması gerçekleştirildi.

Yarışmanın ardından Hani İlçesindeki öğrencilerden oluşan Hani’miş Ritim Grubu tarafından mini bir konser verildikten sonra yarışmada il birincisi olan Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ekibine ödül verildi.

 

 

18-05-201718-05-201718-05-201718-05-201718-05-201718-05-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.