"DERSİMİZ DOĞA" ETKİNLİĞİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZ DOĞA İLE BULUŞTU
![](/meb_iys_dosyalar/2024_06/02204401_whatsappimage20240529at17.59.241.jpg)
Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından düzenlenen "Dersimiz Doğa" etkinliği, Büyükşehir Öğretmenevi Devegeçidi Sosyal Tesisleri'nde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Etkinlik, beş okuldan katılan 250 öğrencinin doğa ile iç içe zaman geçirmesini sağladı.
Sosyal tesislerde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, bitki besleme ve meyve yetiştiriciliği, kamp çadırı kurma ve kampçılık, çamur atölyesi, doğada sanat etkinlikleri, magnezyum çubuğu ile ateş yakma, renkli taşlar atölyesi, doğada ilk yardım, oryantiring, okçuluk ve mikroskop ile doğadaki bitkileri inceleme gibi çeşitli atölye çalışmalarına katıldı. Bu etkinlikler sayesinde öğrenciler, doğayı keşfetme ve doğa ile bütünleşme fırsatı buldu.
Etkinlik süresince öğrenciler, doğa ve çevre bilinci kazanarak, doğanın korunmasının önemini öğrendiler. Bu kapsamda düzenlenen etkinlikler, öğrencilerin doğal yaşam alanlarını tanımalarını ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyor.
Öğrencilerimiz tarafından büyük beğeni alan proje etkinliklerimiz devam edecek.