DİYARBAKIR'DA, 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
![DİYARBAKIR'DA, 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI](/meb_iys_dosyalar/2024_05/20084431_whatsappimage20240520at08.25.361.jpg)
Diyarbakır'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Anıt Park'ta düzenlenen törenle, bu önemli gün, halkın geniş katılımıyla anıldı.
Tören, Valimiz Ali İhsan Su, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Gürtaç Kayapınar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Emine Akın, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali ve diğer kamu kurumlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Tören, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı. Ardından, Valilik önünde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Uslu, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.
Etkinlik kapsamında, gençler halk oyunları ve arbane gösterisi ile sportif sunumlar yaptı, şiirler okudu ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni seslendirdi.
Valimiz Ali İhsan Su, farklı spor dallarında başarı elde eden milli sporculara ödüllerini takdim etti. Törenin sonunda, Vali Su ve beraberindeki protokol üyeleri, Anıt Park'ta gençlik merkezleri tarafından açılan stantları ziyaret ettiler.