DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır’da Eğitim Sorunları Mercek Altına Alındı

Diyarbakır’da kent genelindeki eğitim-öğretim ile ilgili tüm sorunlar Çınar İlçesi’nde gerçekleştirilen kapsamlı bir toplantı ile masaya yatırıldı. 
Diyarbakır’da Eğitim Sorunları Mercek Altına Alındı

Eğitim alanındaki bütün sorunların konuşulduğu ve son zamanlardaki en geniş ve kapsamlı toplantı, Çınar Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda Çınar Kaymakamlığı ve Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde; İl Vali Yardımcısı Remzi KATTAŞ Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İlimize bağlı 17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla düzenlendi.

“5 SAAT SÜREN TOPLANTIDA EĞİTİM KONUŞULDU” 

Yaklaşık olarak 5 saat süren toplantı ilk olarak Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İDE’nin yaptığı sunumla başladı. İDE’nin sunumunun ardından tüm ilçe müdürleri teker teker söz alarak eğitim-öğretimde yaşanılan sorunlar ve duyulan ihtiyaçları dile getirdiler. Müdürlerin sorunları ve sorunlarını bizzat dinleyen Vali Yardımcısı Remzi KATTAŞ,  sorunlara dair şahsen notlar alarak gerekli çözüm önerilerinde bulundu.

İLÇEDE GEZİ VE İNCELEMELER YAPILDI

Toplantı sonrası çeşitli gezi ve incelemelerde de bulunan Vali Yardımcısı Remzi KATTAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA, ilçede yapımı tamamlanan Kız yurdunda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Çınar İlçesinde yer alan Hipodroma geçen Vali KATTAŞ ve beraberindekiler, hipodrom merkezinde yer alan Atla Terapi Merkezi ve At Hastanesini ziyaret etti.

TÜM YÖNÜYLE EĞİTİM-ÖĞRETİM TARTIŞILDI

Gezi ve incelemelere ilişkin bir değerlendirme yapan Vali Yardımcısı KATTAŞ, “Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı yaptık. Toplantıya Çınar İlçemiz misafirlik etti. Önce Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Brifingini aldık. Devamında 22 Ekim´deki yaptığımız toplantıda tespit edilen hususlar, eğitim sendikalarımızla yaptığımız toplantıdaki hususlar, eğitim-öğretim yılının gidişatı, özellikle sokağa çıkma yasağı olan yerlerdeki yavrularımızın kurslarla takviye edilmesi, ilçe merkezindeki memur ihtiyacı, başarı durumumuzun ilerlemesi için yapabileceğimiz çalışmalar, devamsız öğrencilerimizin okula devamına yönelik proje hazırlığımız, okul sporları, gençlerimizin spordaki başarılarının artırılması ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması, yatırımlar, bakım onarım, donatım konuları, baş tacı öğretmenlerimizin performanslarının ve memnuniyetlerinin artırılması, öğrencilerimizin motivasyonu, ilçelerimizin istek ve talepleri gibi mevzular üzerinde değerlendirmelerde bulunduk, kararlar aldık” dedi.

ÖĞRENCİLER ATLARLA TERAPİ EDİLECEK

Vali Yardımcısı KATTAŞ sözlerini, “Daha sonra Çınar ilçemizde yer alan Hipodroma ziyarette bulunduk, misafir olduk. Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde otistik çocuk ve gençlerimize yönelik rehabilitasyon merkezinin Diyarbakırımızda kurulması bizi özellikle memnun etti. Özel eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız haftada 3 gün 90 öğrenciye hali hazırda imkan sunan Merkeze, tüm özel alt sınıfları ve özel eğitim okullarımız öğrencilerinin program dahilinde istifadesini TJK Müdürümüz işbirliğiyle takip edecek. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Yansımalarını diğer toplantıya (13 Ocak 2016) kadar takip edeceğiz. Bu toplantıları özellikle taşrada, ilçelerimizde yapmamızdan murad, halkın ayağına hizmet sunma anlayışını, bürokrasiyi halka götürme, sorunu yerinde görme ve çözme arzusundandır. Misafirperverlikleri için Çınar Kaymakamımıza, Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve TJK Müdürümüze teşekkür ediyorum. Ayrıca Diyarbakırımızın eğitimini, yani gençliğini, yani geleceğini, yani huzurunu elinde tutan tüm idarecilerimizin gayretlerinden, özverili çalışmalarından dolayı teşekkürü borç bilirim. El ve gönül birliğiyle, akıllıca ve fedakârca yapacağımız çalışmalarla güzel Diyarbakır’ımızın güzel günlerine ulaşacağız” şeklinde tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA ise bu tarz toplantıların çok verimli olacağını belirterek, toplantının geleneksel hale gelebilecek şekilde tüm ilçelerde yapılacağını ifade etti.

At Rehabilitasyon Merkezi ve At Hastanesindeki gezinin ardından ziyaret son buldu.

Mehmet OĞUZ         
İl Milli Eğitim Müdür Yrd. 


 14-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-2015

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.