DİYARBAKIR'DA HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI
![DİYARBAKIR'DA HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ETKİNLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI](/meb_iys_dosyalar/2024_06/05133246_whatsappimage20240605at13.31.06.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri Diyarbakır'da büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Etkinlik, Yenişehir'de bulunan bir alışveriş merkezinde İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Eşi, İl Müdür Yardımcımız Şirine Eronat, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, il/ilçe şube müdürleri, halk eğitimi merkezi müdürleri, öğretmenler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
Etkinlikte, 17 İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü tarafından 2023-2024 eğitim-öğretim yılı içerisinde hazırlanan el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Ziyaretçiler, stantları tek tek gezerek yapılan ürünler hakkında bilgi aldılar. Ayrıca, halk oyunları ekibinin gösterisiyle etkinlik renklendi.
Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla yapılan etkinliklerde, sergiyi gezen vatandaşlara hizmet ve kursların tanıtımı yapılarak vatandaşların istedikleri zaman alacakları eğitimler anlatıldı.