DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİYARBAKIR’DA YAŞAYAN MÜLTECİ ÖĞRENCİLERİN DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden Koruma Memuru İsmet Yasak ve Mülteci Koruma Birimi Ankara Ofisi çalışanları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ı ziyaret etti. 
DİYARBAKIR’DA YAŞAYAN MÜLTECİ ÖĞRENCİLERİN DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ

Diyarbakır’daki mültecilerin durumu hakkında incelemelerde bulunmak üzere İlimize gelen Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNRC) Koruma Memuru İsmet Yasak ve Mülteci Koruma Birimi Ankara Ofisi çalışanları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aslan ile bir araya gelerek Diyarbakır’da yaşayan sığınmacı ve mülteci öğrencilerin yaşam koşulları, eğitim hakları ve İlimizde eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Ziyarete ilişkin konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, son yıllarda artış gösteren mülteci ve göçmenlerin eğitim sektöründe yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili olarak alınması gereken önlemler hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını belirtti. İl Müdürümüz Aslan, görüşmenin oldukça verimli geçtiğini ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Koruma Memuru İsmet Yasak’a ve Mülteci Koruma Birimi Ankara Ofisi çalışanlarına, çalışmalarında başarılar diledi.28-03-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.