DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BÖLGESEL ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri, İlimizde gerçekleştirilen törenle dağıtıldı.  
EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BÖLGESEL ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca 2011-2012 eğitim ve öğretim yılından beri yürütülen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri İlimizde gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi.

Ortadoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi olarak Diyarbakır, Muş, Hakkari, Adıyaman ve Gaziantep olmak üzere 5 ilimizin katılım gösterdiği bölgesel ödül törenine Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliği yaptı.

Törene; Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarını ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Ahmet Polat, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ok, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız, Sur İlçe Kaymakamı Dr. Memduh Tura, Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, merkez ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

DAİRE BAŞKANI GÜL: “ PROJE, DEĞERLİ BİR MOTİVASYON ARACI KONUMUNA GELMİŞTİR”

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Tanıtım videosu gösteriminin ardından konuşan Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarını ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül, “Bugün geldiğimiz noktada Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri eğitim ve öğretim alanında farklı ve özgün uygulamalar geliştirmeyi kendine görev bilmiş, alışılmışın sınırlarını zorlayan; idareci, öğretmen, öğrenci, veli ve diğer paydaşlarımız için değerli bir motivasyon aracı konumuna gelmiştir. Buradan hareketle yenilikçilik ödüllerinin bir amaç değil araç olduğunu vurgulamak ve ödül alan alamayan fakat bu sürece dahil olan tüm ekiplerimizi ve bireysel çalışma sahiplerimizi canı gönülden kutluyorum. Bu bilinçle, önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerine yapılacak başvuruların artacağını temenni ediyorum” dedi.

İL MÜDÜR VEKİLİ ALİ OK: “BİZLERE ÇOK BÜYÜK DEĞERLER KAZANDIRIYOR”

Daire Başkanı Gül’ün ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdür vekili Ali Ok ise, “Ortadoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi olarak 5 ilimizden Muş, Hakkâri, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep ın katılım göstereceği Bölgesel Ödül Törenine Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliği yapmaktadır. Tören organizasyonu Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Şubesi tarafından yürütülmekte. Ev sahipliği yapmakla mutluluk duyuyoruz. İlimizde düzenlenmekte olan törende, Bölgesel ödül almaya hak kazanan 8 çalışma bulunmaktadır. İlimizde Sur/Küçükkadı İlkokulu Öğretmenlerin Mesleki Gelişimine Farklı Bir Bakış adlı projeyle ödüle layık görülmüşlerdir. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri yarışmasının geçmişinden güç alarak geleceğine emin adımlarla yürüyen ülkemize, çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve kurumlarımıza çok büyük değerler kazandıracağını  düşünüyor, törene teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

DERECEYE GİREN PROJELER

Konuşmaların ardından Hakkâri Merkez Gazi İlköğretim Okulu Sosyal Öğretmen projesiyle, Muş Bilim Sanat Merkezi BİLSEM Çocukları Bilimle Buluşturuyor projesiyle, Muş Merkez 2071 Melikşah Ortaokulu Geleceğim İçin Okuyorum Projesiyle, Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Fatih Yamankey Projesiyle, Diyarbakır Sur İlçesi Küçükkadı İlkokulu Öğretmenlerin Mesleki Gelişimine Farklı Bir Bakış Projesiyle, Adııyaman Esentepe Anadolu Lisesi Velim-Rehberim Projesiyle, Gaziantep Nizip İlçesi Mehmet Cemal Dikici İlkokulu Alalım Verelim, Paylaşıma Can Verelim projesiyle, Gaziantep Şehitkamil İlçesi Mehmet Emin-Zekiye Üstünel Ortaokulu Kardeşlik Çarşısı Projesiyle ödüle layık görüldü.

Ödül almaya hak kazanan projelerin; il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine berat ve plaket, çalışma sahiplerine de tablet ve plaket ödülleri verildi.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)06-12-201606-12-201606-12-201606-12-201606-12-201606-12-201606-12-201606-12-201606-12-2016 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.