DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN ADAY ÖĞRETMENLERİMİZE TERÖRLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN ADAY ÖĞRETMENLERİMİZE TERÖRLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

İlimiz Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünce ilimize sözleşmeli olarak atanan aday öğretmenlere terörle ilgili bilgilendirme yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliğince "Gelecek Sizin Eseriniz" adıyla düzenlenen konferansta, bin 100 öğretmene "terör risk ve tehdidi", "terör örgütlerinin öğrencilere yaklaşımı" ve "propaganda faaliyet ve yöntemleri" ile ilgili bilgi verildi.

 Konferansta konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, hiç bir anne ve babanın çocuklarının elinde silah, el yapımı bomba veya molotofkokteyli görmeyi istemediğini söyledi. Öğretmenler olarak kendilerine emanet edilen çocuk ve gençleri ancak kendi evlatları olarak gördüklerinde işlerini layıkıyla yerine getirmiş olacaklarını vurgulayan Aslan, "Eğer biz eğitimi hakkıyla yerine getirir, evlatlarımızı milletine, devletine, bayrağına bağlı nesiller olarak yetiştirirsek işte o zaman terörü bitirmiş oluruz."

Aslan, ülkenin en ücra köşesinde görev yapan öğretmenlerin dahi en büyük hayalinin, devletine, milletine, milli ve manevi değerlerine bağlı, devletin ve milletin birlik, beraberliğinin önemini anlayan nesiller yetiştirmek olduğunu dile getirdi. Diyarbakır´da gençler için Sezai Karakoç, Ali Emiri, Ziya Gökalp gibi daha nice rol modeller olduğuna dikkati çeken Aslan, "Çocuklarımızı, bize emanet edilen gençleri ve nesilleri bu şekilde yetiştirmek bizim en asli vazifemizdir. Terörün panzehiri bizleriz. Eğitimciler olarak görevimizi hakkıyla yerine getirirsek hiç şüphesiz ki; değil ülkemizde, dünyada dahi terör bitecektir." dedi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amiri Abdulmuttalip  Özkorkmaz da çocuklar ve gençlerle ailelerinden sonra en çok iletişim kuran öğretmenlerle bu konferans ile bir araya gelmek istediklerini söyledi. Özkorkmaz, terörün ayrım gözetmeksizin herkes için bir tehdit olduğuna işaret ederek: "Biz, ´Diyarbakır´daki çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi nasıl sahip çıkabiliriz?´, ´Bu çocuklarımızı yasal olmayan koşullara karşı nasıl daha iyi koruyabiliriz?´, ´Özellikle de terör örgütlerinin çocukları ve gençleri etkileyerek, onları amaçlarına dahil etmesini nasıl engelleyebiliriz?´ diyerek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bilgilendirme ve önleme faaliyetlerimiz çerçevesinde çocuklarımızı ve gençlerimizi kazanmak ve terör örgütlerinin pençesine düşmüş veya düşmekte olan evlatlarımıza yardım etmek için çalışmaktayız. Birlikte hareket edersek ne gençler ve çocuklar kaybolup gider ne de anne ve babaların gözü yaşlı kalır. "Konferansta terör örgütü PKK´ nın saldırılarıyla ilgili slayt gösterisi sunuldu. Slayt gösterisinde yer alan, Batman´ın Kozluk ilçesinde teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın´ın seslendirdiği türkü, salonda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017


Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.