DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrenciler, Korgeneral Yılmaz’ı Ziyaret Etti

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA, İlimizdeki engelli okullarının yöneticileri ve öğrencileri ile birlikte 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz’ı ziyaret ettiler.
Engelli Öğrenciler, Korgeneral Yılmaz’ı Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA ile birlikte; Ayten Elyasa Erdoğan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin GÜLTEKİN, Ali İhsan Arslan Görme Engelliler İlk ve Ortaokulu Müdürü Derviş YÜCE,  Surkent İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu Müdürü Sabahattin CAN ve öğrencileri kabul eden 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle öğrencilerin gününü kutladı. 

Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA, engellerin desteklerle aşılacağına vurgu yaparak, “Engellerin aşılması noktasında birçok kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe çalışmalar yürütüyoruz. Engelli öğrencilerimize verilen desteklerle birlikte onların sosyal hayata atılmasına ve güzel başarılara imza atmalarına vesile oluyoruz.  Bu anlamda 7. Kolordu ve Garnizon Komutanımız Sayın Korgeneral İbrahim YILMAZ Bey’in desteklerini de unutmamamız gerekiyor. Böyle özel bir günde bizlere verdikleri desteklerden dolayı bizler de kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı İbrahim YILMAZ ise her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olduklarını ve bu yöndeki çalışmalarda üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti. 

Ziyaret, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim YILMAZ’ın öğrencilere çeşitli hediyeler vermesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. 

Mehmet OĞUZ       
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.

11-12-2015

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.