DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyacı

Etkileşimli Tahta planlanmasına esas teşkil edecek Etkileşimli Tahta ihtiyacı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda, okullarımızın mebbis şifreleri ile https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 adresi üzerinden erişebilecekleri formu ekte gönderilen yönerge ve aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda 25.08.2016 - 05.09.2016 tarihleri arasında doldurmaları gerekmektedir.

 

Okullarda Etkileşimli Tahta kurulumu yapılacak/yapılmayacak alanlar...

 

·         Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar.

·         Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullar.

·         Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı okullar

·         Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar

·         Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar.

·         Hayat Boyu öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlar ( Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki eğitim Merkezleri)

·         Şu ana kadar kurulum yapılmamış olan tüm okullarımız.

·         Kurulum yapılmış olsa da yeni binasına geçmiş tüm okullarımız ( yeni binasında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmamış olanlar)

·         Herhangi bir dönemde kurulumları tamamlanan ancak sınıflarında eksik Etkileşimli Tahta olan okullarımız.

·         Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımız (Bina hangi okula devredildiyse o okul tarafından bilgi girişi yapılacaktır.)

·         Yukarıda belirtilen okullarımız ile birlikte bu kısımda dahil olması düşünülen Halk Eğitim Merkezleri (HEM) ile Mesleki Eğitim Merkezlerine  de veri girişi açılmış olup bu kapsamda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sürece dahil edilmiştir.

·         Bu kapsamda;

Okullarımızın Veri Giriş Modülü üzerinde kurum kodu ve mebbis şifreleri ile https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 adresinden veri girişi yapacaklardır.

Form, 25.08.2016-05.09.2016 tarihleri arasında veri girişi için açık hale getirilecek olup süre bitiminde otomatik olarak kapanacaktır.  Bu noktada okullarımızın bilgilerini doğru (ekte gönderilen Etkileşimli Tahta Yönergesine uygun olarak Etkileşimli Tahta sayılarını yazmaları), eksiksiz ve zamanında girmeleri Etkileşimli Tahta keşif, sevk ve kurulumlarının sorunsuz şekilde yapılabilmesi ve okullarımızın mağduriyet yaşamaması için son derece önem arz etmektedir.

 

Ayrıca;

1-   Ortaokullar ve ilk okullarımız için aynı binayı kullanıyorlarsa bina sahibi olan okulumuzun  bilgileri girilecektir. Bu durum müstakil olmayan Anaokulları içinde geçerlidir.

2-      Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımızda var olan ve Fatih Projesi kapsamı dışında kurulumları yapılan “Akıllı Tahtalar” okullara ait olduğu için  Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta (ET)  kurulumları yapıldıktan sonra kullanımları ile ilgili tüm iş ve işlemler okul/il yöneticilerine ait olacaktır.

3-      Mebbis şifresi olmadığı için (yeni yapılan ve tamamlanmayan okullarımız vb. durumda olan okullarımız)  giriş yapamayan okullarımız ile ilgili çalışma ayrıca yapılacaktır.

4-      Okul Bilgi Sisteminde (OBS)  bilinen adıyla Coğrafi Bilgi Sistemi (http://cbs.eba.gov.tr) üzerinde güncellemelere dikkat edilmesi hususunda okul yetkililerinin bilgilendirilmesi ve uyarılması konularına  hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

5- Etkileşimli tahta ihtiyacı bulunmayan okullarımızın bilgi girişi yapmalarına gerek yoktur.

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.