DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EBEDİYETE İRTİHALİNİN 84. YILI MESAJI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EBEDİYETE İRTİHALİNİN  84. YILI MESAJI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EBEDİYETE İRTİHALİNİN 84. YILI MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihine damga vurmuş ender şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 84. yılında milletçe, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk, Millî Mücadelede millî birliği temin eden eşsiz bir lider, savaş meydanlarında efsanevî bir kumandan, devlet kuran büyük siyaset adamıdır. Tarihin yetiştirdiği en büyük dehalardan biri olan Atatürk'ün vatanseverliği, ileri görüşlülüğü, mantıklılığı, idealistliği, milli ve insani değerlere verdiği önem ile düşüncelerindeki evrensel boyut O'nu milletimizin yetiştirdiği en büyük liderlerden biri yapmıştır.

O "kimsesizlerin kimsesi" olarak nitelediği, en büyük mirası olan Cumhuriyet'i "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" ifadesi ile milletimize bıraktığı en önemli eserin mahiyetini belirtmektedir.

Atatürk'ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi her şartta korumak, ilerletmek, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba gösterip onu yücelterek sonsuza kadar yaşatmak, bizim, gelecek nesillere karşı en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

Bu vesileyle başta, İstiklal Savaşı'mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Millî Mücadele'mizin tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyoruz.

 

                                   Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.