DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘GENÇ NİDA ERKEKLER KUR´AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA VE HAFIZLIK YARIŞMASI’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, ‘Genç Nida Erkekler Kur´an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması’ programına katıldı. 
‘GENÇ NİDA ERKEKLER KUR´AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA VE HAFIZLIK YARIŞMASI’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şehit Halit Gülser Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Kayapınar İlçe Müftülüğü Konferans salonunda gerçekleşen programa; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Serkan Batur İle Mehmet Bulut, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari, Kayapınar İlçe Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Güler, Okul Müdürü Ömer Aykanat, Şehit Halit Gülser’in annesi Emiş ve babası Ömer Gülser, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, “ Öncellikle ismiyle okulumuzu şereflendiren 15 Temmuz hain darbe gecesi şehadet şerbetini içen ve şuanda cennetten bizleri seyreden Halit Gülser’in ailesi aramızda olduğu için ben onlara böyle bir evlat yetiştirdiklerinden dolayı yürekten teşekkür ediyor ve hoşgeldiniz diyorum. Bu hain darbe girişimi içerisinde bulunanlar ve kendi milletine silah sıkanlar bu memleketin evlatlarıydı ve bu memleketin ekmeğini yiyip suyunu içmişlerdi. Ama birileri onları kendi milletine kurşun sıkacak kadar vahşi bir duruma getirdiler. Ancak bütün hainler şunu bilmeli ki hainler bitmeye mahkûmdur ama Şehit Halit Gülserler kıyamete kadar var olmaya devam edecektir. Bu ülkenin bu milletin var olması için binlerce kere şehit olmaya hazırdır ve şehit olacaklardır. Değerli gençler sizler, Asım’ın nesillerisiniz. Diyarbakır’da eğitim gören 500 bine yakın öğrencimin hepsi birbirinden değerlidir. Ama İmam Hatipli olmak daha da farklıdır. Bugün ülkemizin diplomalı insanlardan daha çok iyi yetişmiş, nitelikli, güzel insanlara ihtiyaç vardır. Hangi makam ve mevkide olursanız olun; yüreğiniz insan sevgisiyle dolu, Allah’tan korkan, ahirete inanan insanlar olun. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan, halka hizmet hakka hizmettir anlayışıyla yetişen bir nesile ihtiyacımız var. Çanakkale ruhunu kaybetmediğimizi Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle 15 Temmuz hain darbe gecesinde verdiğimiz mücadeleyle bir kere daha bütün dünyaya göstermiş olduk. Değerli evlatlarım şunu sakın unutmayın ki; ırkçılık bir ideoloji değildir. Irkçılık bir fikir de değildir. Sizler de bu hastalıktan uzak iyi ve güzel insan olma gayesiyle bu memlekete hizmet edeceksiniz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yapan Kayapınar İlçe Müftüsü Mehmet Sırrı Şık ise, “Bizler elimizdeki değerlerin kıymetini kaybettiğimizde daha iyi anlıyoruz. Suriye’deki savaştan kaçıp ülkemize sığınan mülteciler kendi aralarında konuştuklarında; ‘Bakın birimiz Kürt, birimiz Arap, birimiz Alevi diye kendi kendimizle savaşıp memleketimizi başkalarına bıraktık. Şimdi de başka bir ülkenin çöplüğünde birlik olmayı öğrendik’ dediklerine şahit oluyoruz. Görüşlerimiz ne olursa olsun birlik olup memleketimizi canımız pahasına korumazsak biz de aynı duruma düşebiliriz. Vatanımızı ve bayrağımızı sevelim ama kendimize sağcı milliyetçi demeyelim, Dinimizi en iyi şekliyle yaşayalım ama kendimize şeriatçı demeyelim, Hz. Ali’yi en güzel haliyle sevelim sahiplenelim ama kendimize Alevi demeyelim, barışı, kardeşliği ve özgürlüğü her şekliyle savunalım ama kendimize sosyalist veya komünist demeyelim. Kendimize bir isim takmadan bunların hepsini savunalım ve birlik olalım. Aksi takdirde ne gidecek bir memleketimiz ne de sığınacak bir kapımız olur” dedi.

Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari ise, “İmam hatip öğrencisi olduğunuz için kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz. Okulunuzun kıymetini bilerek, değerlerinize sahip çıkarak ülkemize faydalı bireyler olmanız bizlerin en büyük gayesidir. Okulunuzu en iyi şekilde tamamlayarak Şehit Halit Gülser ağabeyinizin vatana hizmet bayrağını devralacaksınız” dedi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Aslan tarafından Şehit Halit Gülser’in anne ve babasına günün anısına plaket takdim edildi.

Konuşmaların ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi ve ÇPL bünyesindeki İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören erkek öğrenciler arasında ‘Genç Nida Kur´an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması’ gerçekleştirildi.

 

 14-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-2017

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.