DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün 77. ölüm yıldönümü dolayısıyla ilimizde anma töreni düzenlendi.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleştirildi.

           Anıt Park´ta düzenlenen anma törenine Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim YILMAZ ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ayşe Serra BUCAK’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumu, 09.05’te iki dakika süren siren ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törene Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde devam edildi. 

 

           Burada devam eden törene Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim YILMAZ, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa ARIK, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale SARAÇ, Vali Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Askeri erkân, Kamu kurum, kuruluş temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, 7. Kolordu Komutanlığı’nca hazırlanan ‘Atatürk’ün Asker Kişiliği’ konulu barkovizyon sunumuyla devam etti. Ziya Gökalp Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zeynep YAMAN tarafından ‘Seni Arıyor’ ve Suat AKGEYİK tarafından ‘Mustafa Kemal’i Düşünüyorum’ adlı şiirlerin okumasının ardından, Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Nuri Sait CANPOLAT tarafından Atatürk ve Cumhuriyet adlı bir konuşma gerçekleştirildi. Program, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Halk Müziği Korosu tarafından verilen müzik dinletisi ile son buldu.

Mehmet OĞUZ        
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.


Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.