DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Camiasından Eğitim Fakültesi´ne Ziyaret

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcımız Sayın Remzi KATTAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA,  eğitim çalışmalarına verdiği destekten dolayı Dicle Üniversitesi ...
Milli Eğitim Camiasından Eğitim Fakültesi´ne Ziyaret

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcımız Sayın Remzi KATTAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA, eğitim çalışmalarına verdiği destekten dolayı Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait YÜCEL’e iade-i ziyarette bulunarak eğitim-öğretim alanında gerçekleştirilecek olan ortak çalışmalara ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Metin DİREK ve Hüsamettin ATLI’nın da bulunduğu ziyarette ilk olarak Dekan Prof. Dr. Sait YÜCEL’in makamında bir süre gerçekleştirilen görüşmeden sonra toplantı salonuna geçildi. Üniversite ve İl Milli Eğitim İşbirliği içerisinde yürütülecek faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıyı değerlendiren Vali Yardımcısı KATTAŞ, “Diyarbakır´da eğitimle ilgili yaptığımız çalışmalara akademik katkı almak, sorunlara çözüm getirmek, üniversiteye de pratik ve uygulama noktasında ve öğretmen adaylarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla neler yapabileceklerimize dair verimli bir çalışma oldu. İlerleyen zamanlarda yapılacak protokol ve işbirliği çalışmaları da Diyarbakırımızın eğitimde çok daha iyi noktalara gelmesine, çocuklarımızın yüzünün gülmesine, velilerimizin göğsünün kabarmasına, halkımızın huzur ve refahına önemli etki sağlayacaktır. Misafirperverliklerinden dolayı Prof. Dr. Sait YÜCEL Hocamıza  ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi. 

Toplantının çok verimli geçtiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA ise, “Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nin İlimiz için çok büyük bir avantajı var. Kentin eğitim ruhuna ayrı bir enerji katıyor. Bizler de bu enerjiyi okullarımıza, eğitimcilerimize ve çocuklarıma aktarmak için bir araya geldik. Bizim için çok verimli oldu. Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sait YÜCEL Hocamız zaten yaptığımız çalışmalara her zaman katkı sunan ve değer veren bir akademisyenimiz. Bu koordineli çalışmalarımız eğitim camiamıza ayrı bir ışık olacağına olan inancımla bizlere sunduğu desteklerden ötürü kendilerine ayrıca teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Mehmet OĞUZ       
Milli Eğitim Müdür Yrd.

04-03-201604-03-2016

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.