DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Halk Oyunları Bölge Şampiyonlarından Aslan’a Ziyaret

  Şanlıurfa’da gerçekleşen Kulüpler Arası Halk Oyunları Bölge Yarışmalarında birinci olan Bağlar Halk Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü oyuncuları İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ı ziyaret etti.
Türkiye Halk Oyunları Bölge Şampiyonlarından Aslan’a Ziyaret

 

 

Şanlıurfa Haliliye Belediyesinin ev sahipliğinde Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından "Halk Oyunları Sevgi ve Barışın Mayasıdır" sloganıyla gerçekleştirilen Kulüpler Arası Halk Oyunları Şanlıurfa Bölge Yarışmalarında Yıldızlar kategorisinde Bağlar Halk Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü birinci oldu.

 Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Elazığ illerinden 35 ekibin katıldığı yarışmada Yıldızlar Kategorisinin birincisi olarak ilimize dönen Bağlar Halk Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü oyuncuları, Bağlar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Umut Akgül, Bağlar HEM Müdürü Umut Özekinci, Doğu ve Güneydoğu Halkoyunları Temsilcisi Ömer Kireççi ve antrenörler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ı ziyaret ederek mutluluklarını paylaştılar.

 ASLAN: “HALK OYUNLARI KÜLTÜREL, SPORTİF VE SOSYAL BİR YARIŞMADIR”

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aslan, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde yapılan tüm sosyal faaliyetleri destekliyoruz. Bu desteklerimiz artarak devam edecektir. İlimizin ve bölgemizin zengin kültürlerini barındıran ve Türk Halk Oyunlarımızın yayılıp yaşatılması, sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarılmasında etkili olan bu mirasımızı 35 ekibin arasında tatlı bir rekabet ile siz değerli oyuncular yüzümüzü güldürdünüz. İlimizin önem verdiği Halk Oyunları branşı Okullarda ve Kulüplerde daha etkin hala getirilmesi ve katılımların daha fazla olması için İl Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Halk oyunları kültürel, sportif ve sosyal bir yarışmadır. Gençlerimizin derslerden kalan zamanlarını bu tür faaliyetlerle geçirmelerini, milli birlik ve beraberliğimizi fazlasıyla hissetmemizi vesile olmasını sağlamaktadır. İl birinciliği müsabakaları sonucundan gruplarda ve Türkiye Şampiyonasında İlimizi en iyi şekilde temsil edecek ekiplerimize şimdiden başarılar diliyorum. Yarışmaya katılan, gençlere, ailelere, jüri üyelerine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ve oyuncuların İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’a hediye takdimi ile son buldu. ( Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi )

05-04-201605-04-201605-04-2016

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.