DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARIYA DOYMAYAN ŞAMPİYONLARDAN İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’A ZİYARET

Uluslararası spor müsabakalarında büyük başarılara imza atan Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü milli sporcuları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ı ziyaret etti. 
BAŞARIYA DOYMAYAN ŞAMPİYONLARDAN İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’A ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan; Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve Kayapınar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Enver Kızıl, Wushu Milli Takım Antrenörleri Cengiz Tursun ve Muhammed Ramazan Şenol ile birlikte kendisini ziyaret eden Atletizm dalında 47 Ülke arasından ülkemize birincilik ödülü kazandıran aynı zamanda Dünya 18.’liği, Avrupa 8.’liği ve Balkan Şampiyonu olan Veysi Aslan’ı, Edirne 3. Balkan Wushu Şampiyonu ve Kayseri 1. Erciyes 15 Temmuz Şehitleri Wushu Şampiyonu Oya Opçin’i,  Samsun 1. Bafra Milli İrade Wushu Şampiyonu ve Antalya Türkiye Taolu-Kinda-Sanda Wushu Şampiyonu Lerzan Karakaş’ı, Uluslararası 17. Alanya Yarı Maratonu ferdi ve takım ikincisi Orhan Eren’i ve Halk oyunları Gençler Düzenlemesiz Dal İl Birincisi sporcularını tebrik edip, yakın ilgi gösterdi.

Desteklerinden dolayı İl Müdürümüz Aslan’a teşekkür eden Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Kızıl, “Sporcularımız son zamanlarda gittikleri her müsabakadan uluslararası derecelerle döndüler. Bizlere ülkemizi ve ilimizi temsil etme gururunu yaşattılar. Bizler de sporcularımızla birlikte hem bu başarılarımızın mutluluğunu sizlerle paylaşmak, hem de bizlere bu başarı serüvenindeki büyük desteklerinizden dolayı teşekkür etmek istedik” dedi.

İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN: “İLİMİZİ VE ÜLKEMİZİ BAŞARILARINIZLA GURURLANDIRDINIZ”

Kentin dezavantajlı bölgelerinden yetişen sporcuların Milli unvan almalarının gurur verici olduğunu belirten İl Müdürümüz Aslan, “Milli sporcuların almış oldukları başarıların hepsi önemlidir. Fakat asıl önemli olan takım ruhunu yakalayabilmektir. Sizler de takım ruhunu yakalayarak güzel bir hazırlık dönemi geçirip, Ay – Yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil ettiniz. Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü olarak gösterdiğiniz başarılar İlimizde ve ülkemizde gurur verici bir tablo oluşturmuştur. Spor önemlidir. Ama sporu yaparken eğitimi aksatırsak eksik kalırsınız. Biz büyükleriniz olarak her konuda sizin yanınızdayız. Sizden de hem spor anlamında, hem eğitiminizde, hem de ahlaki yönden güzel şeyler bekliyoruz. Çünkü bir sporcu için yetenek kadar ahlak da gereklidir. Anne ve babalarınıza karşı, öğretmenlerinize karşı saygılı olun. Çünkü onların bizim üzerimizde çok emeği var. Hem de hiçbir şeyle ölçülmeyecek kadar. Ülkemiz için, milletimiz için güzel yarınlar inşa etmemiz gerekiyor. Bu konuda size çok iş düşüyor. Kendinizi iyi yetiştirerek, güzel başarılara imza atarak katkı sunmak sizin elinizdedir. Şu ana kadar elde ettiğiniz başarılar için sizleri, ailenizi ve hocalarınızı kutluyorum. Bundan sonraki süreçte de başarılar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aslan, 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası Kayseri’de gerçekleşen Kayseri 1. Erciyes 15 Temmuz Şehitleri Wushu Şampiyonası’nda hem şampiyon olan hem de Milli Sporcu ünvanı alan 12 yaşındaki Oya Opçin’in kısa wushu gösterisini izleyerek kendisiyle yakından ilgilendi.

 

Milli sporcular ile toplu fotoğraf çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Aslan, hepsini tek tek tebrik etti.

 

 

01-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-2017 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.