DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİNİN KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün, Ülkemizin değişik illerindeki Mesleki ve Teknik Eğitim okullarında görev yapan 120 okul yöneticisi ve ilimizde bulunan 60 okul yöneticisine yönelik düzenlenen Eğitim Yönetimi Semineri kapanış programı düzenlendi. 
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİNİN KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

İlimiz Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda yapılan seminerin kapanış programına İl Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Sayın Abdullah Cansız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Kursiyer Okul Müdürleri katıldı.

Kursiyer okul Müdürleri adına konuşan Hilmi Akgün; ilk kez Diyarbakır’a geldiğini ve gösterilen misafirperverlikten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Seminere ev sahipliği yapan Büyükşehir Öğretmenevi ve ASO Müdürü Yunus Memiş: “33 Medeniyete ev sahipliği yapmış ilimizde yüreği sıcak olan insanlarla buluşmak için burayı tercih ettiğiniz için başta Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüze ve sizlere şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Aslan ise : “Değerli Misafirler sizler ülkemizin çeşitli illerinden geldiniz, Diyarbakır’ımızı gezdiniz, gördünüz sizlere hem hoş geldiniz diyor hem de inşallah güzel anılarla ayrılırsınız. 33 medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehrimiz tarihine uygun olarak esnafıyla, halkıyla, yoldaki vatandaşıyla görüştüğünüzde ve konuştuğunuzda bu medeniyetin izlerini hala görebiliyorsunuz. Ben her zaman okul müdürlerime şunu söylüyorum okul; Müdürü kadar okuldur, müdür ne ise okul da odur. 21. Yüzyılda bu klasikleşmiş söz hala geçerlidir, okullarımız size emanettir.” dedi.

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Abdullah Cansız da konuşmasında :    “ Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri Eğitim Yönetimi Seminerinin kapanış programını bu gün itibariyle bitirmiş bulunmaktayız. Kendi örf ve adetlerimize göre güncellenen Mesleki ve Teknik Eğitim de hedef orta öğretim öğrencilerini yüzde 60 oranında meslek lisesi öğrencisi yapmaktır. Bu hedefin gerçekleşmesi için çalışmanın sac ayağını idareciler oluşturmaktadır.  Biz idarecileri çağın teknolojilerine göre yetiştirmek için Türkiye’nin farklı bölgelerinde Hizmetiçi Eğitimler düzenlemekteyiz. Peygamberler Türbesi, Dört Ayaklı Minare, Sur, Hazreti Süleyman makamı, Ulu Camii ve daha pek çok tarihi ve manevi dokusuyla harika olan şehrimizi tüm kursiyerlerle gezmeye doyamadık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Valimiz Sayın Güzeloğlu ise yaptığı konuşmada; “Diyarbakır’da bir haftaya yakın sürede sizlerin güzel ağırlanmış olmasından ve değerli hocamızın bunu sizler adına ifade etmesinden büyük bir mutluluk duyuyorum. Şüphesiz böyle bir buluşmanın Diyarbakır’a taşınmasında en büyük katkıyı veren Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz Beyefendi’ye, değerli Genel Müdürlerimize ve Bakanlığımızın tüm yetkililerine içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu buluşmanın çok hayati bir önemi var. Sizler aydın ve aydınlatanlar olarak memleketlerinize döndüğünüzde eğitim camiası olarak, eğitim camiasında yönetenler olarak, öğrencilerinize, meslektaşlarınıza, dostlarınıza, ailenize Diyarbakır’ı anlatın. Bu aziz kentin insan sevgisiyle buluşan, insana dokunan, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, inancının, kültürünün, medeniyetinin, bilinen bütün insanlığa ait değerlerin ortak yolculuğunda dolaşırken, dinlerken, yerken bir şeyler bulabileceği bir kent olduğunu anlatın.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün dediği gibi ‘Okul Müdürdür.’ Doğru; Öğretmen bir sınıftır, her çocuk bir dünyadır. Öğretmenlik ve topluma hizmet bir sevda işidir. Bürokratik normunuz, kadronuz, statünüz olabilir ama bilin ki öğretmenlik ve eğitmenlik müthiş bir idealizm içermelidir, bir sevdaya dönüşmelidir. Bu sevda da topluma büyük bir gelecek vaat etmelidir.”

dedi.

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu eğitim seminerine katılan kursiyerlere katılım belgelerini vermesinin ardından program sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi


09-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-2018

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.