DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ASLAN “KUDÜSÜ ANLAMAK VE ANLATMAK” KONULU PROGRAMA KATILDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği “ Kudüs’ü anlamak ve anlatmak” konulu programa katıldı.
MÜDÜRÜMÜZ ASLAN “KUDÜSÜ ANLAMAK VE ANLATMAK” KONULU PROGRAMA KATILDI

Kayapınar Millet İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Burhan Özdemir ve Ramazan Tekdemir, Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Kızıl, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Kuran tilavetiyle başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürümüz Aslan yaptığı konuşmada: “Değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli öğretmenlerim, değerli gençler “Kudüs’ü anlamak ve anlatmak” konulu programa hoş geldiniz. Ümmetin meselesi ve hepimizin meselesi olan böyle bir programın bir İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanması oldukça anlamlıdır. Kudüs uzun zamandan beri anlatılmıştır ve anlatılmaya çalışılmıştır. Bugün sizler gibi İmam Hatip sıralarında tedrisat görmüş bir Cumhurbaşkanımızın olması vesileyle dünya gündemini oluşturmuş ve oluşturmaya da devam edecektir. Kudüs Müslümanlarındır ve Kudüs Müslümanların olarak kalacaktır.

Sevgili gençler Cumhurbaşkanımızın bir cümlesi vardır hiç unutmuyorum, dedi ki: “ İmam Hatip okullarının tabelasının altından geçmek bile bir şereftir.” ve o gün ben de İmam Hatip mezunu bir Milli Eğitim Müdürü olarak sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Bütün okullarımız bizim için değerlidir, hepiniz bizim geleceğimizsiniz. Ama bizim vizyonumuz, bizim vatandaşımız biz İmam Hatiplilere daha farklı bir vizyon yüklemiştir. Sizlerin yükü daha fazladır, sizlerin sorumluluğu daha ağırdır.” Dedi.

 Program okul öğrencilerinden oluşan koronun seslendirdiği ilahileri okunmasının ardından sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi


12-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-2018

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.