DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA

24/09/2019 Salı günü yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan haberlerde; Bakanlığımız tarafından görevlendirilen maarif müfettişlerinin çeşitli bilgi ve belgelere dayanarak şahıslar hakkında yürüttüğü soruşturmaya ilişkin çeşitli paylaşımlarda bulunulmuştur.

 Söz konusu haberlerde, yürütülmekte olan soruşturma konusu hakkında; tüzel kişiliğe sahip kurumlar ile ilgili herhangi bir vurgu bulunmadığı halde soruşturmaya konu olan/olmayan kişi-kişiler tarafından bilinçli ve programlı bir şekilde "suçun" şahsiliği ve karinesi temelinden uzaklaştırılmıştır. Soruşturma konusunun üyesi bulundukları sendikaya yönelik olarak başlatıldığı iddiası ile   il müdürlüğümüz ve değerli sendikamızın karşı karşıya getirilmek istendiği gözlenmiştir.

Haberlere konu olan soruşturma, Bakanlığımız maarif müfettişlerince İlimiz Büyükşehir Öğretmenevi ve ASO'da yaşandığı iddia edilen olaylara ilişkin yürütülen idari bir soruşturmadır. Saygın ve kurumsal bir kimliğe sahip olan MEMUR-SEN veya başka bir sendikayla ilgili ve bağlantılı değildir.

Soruşturmanın gizliliği ilkesi ve masumiyet karinesi gözetilerek, soruşturma konusu ile ilgisi bulunmayan kurumsal, saygın tüzel kişiliklerin yıpratılmaması için azami hassasiyet gösterilmesi gerektiği hususu, kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.

 

                                               Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.