DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. SAYIN FEYSEL TAŞÇIER'İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. SAYIN FEYSEL TAŞÇIER'İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 101 yıllık Cumhuriyetimizin ilk tohumlarının atıldığı başlangıç noktasıdır. 

 

Gençliğe ve yarınlarımız olan çocuklarımıza Cumhuriyeti armağan eden Atatürk, Egemenliğin millet iradesinde olduğunun da en yalın işaretini burada vermiştir.

 

Bu bilinç ve duyguyla, 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a ayak basması özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru ilk adımın atıldığı önemli bir kilometre taşıdır.

 

Millet Egemenliğinden ve Demokrasiden gücünü alan Cumhuriyetimiz, Kurtuluş Savaşı'na giden yolu 19 Mayıs 1919 yılı esaretten kurtuluşu ve bağımsızlığa doğru ilk yürüyüşü temsil eder.

 

Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyeti ve onun temellerini Gençliğe emanet etmiştir. O, çağdaş ve modern Türkiye'nin geleceğini gençlere bırakırken şu sözlerle bunu ifade etmiştir: "Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak."

 

Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz büyük lider Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu topraklar için can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Doç. Dr. Feysel TAŞÇIER 

     İl Milli Eğitim Müdürü    

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.